„Je to rekordní ročník počtem akcí i organizací, které se přihlásily. Podílí se na něm padesát organizací, přitom jich je nových patnáct. V některých městech, jako je Jeseník, jde o první ročník, například v Šumperku a Přerově se akce koná podruhé. Naším cílem je přispět ke zlepšení postoje k duševně nemocným, duševnímu zdraví a větší toleranci společnosti,“ řekl organizátor akce Dušan Dvořák.

Jednou z nových organizací, která se letos do akce zapojila, je olomoucké sdružení Jdeme autistům naproti. „Sdružení připravilo v průběhu týdne hodně kvalitních akcí, které ukazují alternativní cesty, jak lze tento problém řešit a to i s úspěchem,“ uvedl Dvořák. Až do soboty čeká na návštěvníky bohatá programová nabídka. Lidé si mohou vybrat z návštěvy některých ze zařízení při Dnech otevřených dveří, mohou se jít podívat na výstavy, veřejně meditovat, večer se navštívit promítání filmu nebo koncert.

Nebudou chybět ani přednášky a besedy, kdy odborníci budou mluvit o tématech, jako je anorexie a bulimie, adopce dítěte nebo například schizofrenie. Velká část programu je pak věnována školám. „Týden duševního zdraví vznikl v roce 1995 a většinou šlo o mezinárodní ročníky. Spolupracovali jsme s Dány nebo Brity. Příští rok by tento týden mohl být ve spolupráci s partnerským švýcarským městem Luzern. Sociální organizace by tady prezentovaly své aktivity,“ pokračoval organizátor akce.

I v Prostějově, Jeseníku nebo Šumperku mohou lidé navštívit některou z akcí. V Přerově měli lidé většinou možnost zúčastnit se některé z přednášek, besed nebo Dne otevřených dveří už minulý týden.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika