Projekt podpořila místní radnice v rámci obnovy objektů v městské památkové zóně. „S nápadem přišel můj známý, který pracuje v reklamě, když se u nás konala akce Město proměn a expozice času. Proto jsme také my chtěli nějak navázat na historii hodinářství ve Šternberku. Zároveň jsme měli představu o funkčním prvku, který by ukazoval čas i datum,“ uvedl majitel a investor projektu Pavel Suk.

Na domě umístěné digitální hodiny ukazující i venkovní teplotu doplnil šesticí terčů, které umístil symetricky pod hodiny. Kotouče z plexiskla o průměru šestapadesáti centimetrů jsou umístěny deset centimetrů od fasády a budou se otáčet pomocí motorku.

„Ve čtvrt se pootočí vždy dva pravé, o půl dva prostřední, ve tři čtvrtě dva levé kotouče a v celou všech šest. Na večer budou podsvíceny. Mechanismus však ještě dolaďujeme,“ poznamenal Suk.

Na nevšední projekt přispěla finančně také šternberská radnice. „Myšlenku umístit na fasádě domu tento atraktivní prvek v duchu hlavního tématu města: ,Šternberk – město hodin‘ se nám opravdu zalíbil, a proto jsme záměr podpořili. Pro návštěvníky je to určitě zajímavý prvek,“ uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika