Práce si obec předfinancovala z vlastních zdrojů a nyní očekává dotaci z evropského fondu, který jim na rekonstrukce přispěje 4,5 milionu korunami.

„Na tyto práce jsme čekali dva roky. Vybrali si nás z evropského fondu, a tak obdržíme celkem 4,5 milionu korun. Do konce roku dostaneme čtyři miliony a příští rok zbytek,“ vysvětlil Ivo Richter, starosta Drahanovic.

S pracemi obec začala tento rok a předfinancovala si je z vlastních zdrojů. „Vystavěli jsme nové chodníky, a to od pošty až po zdravotnické středisko, což je zhruba dvě stě metrů. Dále jsme vybudovali novou čekárnu a přechod pro chodce,“ uvedl Richter.

Revitalizace se dočká i okolí obecního úřadu. „Budujeme před ním předzahradu včetně laviček k posezení, které oslovená fima na místo postupně domontuje. Vysadili jsme množství stromů a živých plotů. Teď už jen vysazujeme trvalky. Také jsme před obecní úřad umístili obecní znak z pískovce,“ řekl Richter.

Opravy by měly skončit asi za dva týdny. „Teď pracujeme na posledních úpravách. Budujeme vjezd do obecního úřadu a vjezd do cukrovaru. Během dvou až tří týdnů budou opravy u konce,“ řekl Richter.

Obyvatelé z Drahanovic mají z prací radost, už prý byly zapotřebí. „Musím říct, že to vypadá pěkně. Obecní úřad a chodníky už byly v dezolátním stavu, takže opravy byly potřeba,“ řekl pětapadesátiletý Jiří Kurfürst, který bydlí v Drahanovicích.