Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) nabídl uhrazení nákladů spojených s událostí. Rodina ale zatím podle něj nemá pohromadě všechny podklady. Maminka Honzíka, který neměl pro pobyt v Česku pojistku, však naznačila, že místo vypočítávání prokazatelných nákladů pro pojišťovnu očekávala vstřícnější gesto podniku.

„Nabídli jsme, že prokazatelné náklady, které s nehodou souvisí, můžeme uhradit prostřednictvím naší pojišťovny. Zatím však nemáme kompletní výčet výdajů, takže jsme si je nemohli od rodiny převzít,“ komentovala středeční schůzku vedení DPMO a rodiny Honzíka mluvčí dopravního podniku Magdaléna Kopřivová. „Sejdeme se proto ještě jednou, jakmile rodina chybějící podklady obdrží,“ dodala.

Honzíkova maminka Dagmar Flyntová nechtěla o konkrétních částkách hovořit. Naznačila pouze, že jednání pro ni nebylo příjemné.

„Předchozí schůzka, kdy přišli s nabídkou finanční pomoci, vypadala slibně. Čekali jsme jakési vyrovnání, ale o něm údajně nemůže být řeč, protože chlapeček nezemřel a v nemocnici pobyl jen šest dní. Nerada bych ale situaci komentovala, protože by nám to mohlo uškodit,“ reagovala matka hocha.

Rodina přijela do Olomouce za příbuznými na šestitýdenní dovolenou ze Spojených států, kde žijí.

„Manžel sem musel kvůli nehodě neplánovaně přiletět a místo odpočinku řešíme tak nepříjemné věci. Psychicky je to velký nápor. Je každopádně velké štěstí, že se chlapečkovi nestalo nic vážnějšího,“ poznamenala.

Matku zaskočilo, když ji řidič tramvaje navštívil v místě jejího pobytu u babičky Honzíka.

„Nevěděla jsem, kde vzal soukromé údaje o bydlišti babičky,“ podotkla s tím, že řidič vyjadřoval lítost nad situací, která mu podle jeho slov poznamenala život.

Řidič, který tramvaj řídil, je zatím v pracovní neschopnosti. Po návratu do práce nebude nějakou dobu řídit. Do šoférské kabiny usedne až po uzavření případu a následných testech.

Tramvaj zastavil až na další stanici a nevšiml si chlapce, visícího za nohu z tramvaje, ani křičících lidí běžících za jedoucím vozem. Nereagoval ani na zvonění na signalizační tlačítko ve voze, které cestující mačkali, ale vyslali nesprávný signál.

Podle DPMO však chybu udělala i babička, která s tříletým Honzíkem nastupovala, protože chtěla jet ještě s kočárem, na což měla řidiče upozornit.

Případ vyšetřuje policie pro podezření z ublížení na zdraví – hoch utrpěl tržné rány a rozsáhlé pohmožděniny. Řidiče zatím neobvinila.