Už od soboty zaznamenali cestující více souprav na tramvajové lince 2 a autobusové lince 16, které budou jezdit o víkendech až do 20. prosince.

Dva nové spoje přibudou od 17. prosince také na cestě ke Globusu.

„Z důvodu rozšířené otevírací doby obchodu bude prodloužen provoz na lince číslo 27, a to zavedením spojů s odjezdy ve 22.01 a 22.31 od Tržnice. Změna potrvá do 23. prosince," řekla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

Vánoční změny podrobněna webu DPMO 

Na Štědrý den budou tramvaje v provozu podle sobotních jízdních řádů do 17 hodin, poté budou kromě linek 2 a 4 ukončeny.

Dvojka a čtverka bude jezdit podle platného jízdního řádu.

Během odpoledne 24. prosince budou postupně ukončovány také autobusové linky, poslední vyjedou do ulici kolem šesté hodiny večer.

V době vánočních svátků (pátek a sobota) tramvaje pojedou podle nedělních jízdních řádů. Cestující musejí počítat také s nižším provozem autobusů.

Nepojede například linka 25 na Kaufland, sklad a spoje s odjezdem v 16.05 a 17.05 ze zastávky Hlavní nádraží do autobusové zastávky Kaufland a zpět.

Od pondělí 28. prosince do středy 30. prosince pojede městská hromadná doprava bez omezení. Na Nový rok se cestující svezou podle jízdních řádů platných pro neděli.