„Na ustavující zasedání přišlo kolem čtyřiceti lidí, což je nebývalé. A já bych se vedle investičních věcí, s nimiž se nejprve musíme seznámit, chtěla věnovat právě lidem. Aby to v obci žilo a lidé se setkávali," reagovala po zvolení Menšová, která pracovala jako účetní a momentálně je na mateřské dovolené. Ve veřejné správě je nováčkem.

„Zastupitelstvo se vyměnilo a je v něm hodně aktivních lidí. V plánu máme pálení čarodějnic, stavění májky, oslavu svátku dětí," vypočítávala první akce pro veřejnost pořádané obcí.


Dlouholetý starosta Števanka, který obci pomohl z mnohamilionového dluhu kvůli ručení zkrachovalé stáčírně minerálky, zůstává řadovým členem zastupitelstva a s novým vedením je připraven spolupracovat. „Od toho jsem zastupitelem," poznamenal.

K urnám museli voliči v Domašově poté, co na podzim lidé kolem dnes bývalého starosty složili mandát. Hlasovat přišlo téměř 70 procent voličů, kteří další největší počet hlasů Sdružení nezávislých kandidátů „Za lepší obec".

Jako druzí se stejným počtem tří mandátů skončili Števankovy Nezávislí Domašov a jeden mandát v sedmičlenném zastupitelstvu získala Šance pro všechny kolem někdejší starostky Evženie Jechové. Tři kandidátky měli voliči k dispozici vůbec poprvé v historii. V posledních letech bylo v obci zvykem stavět pouze jednu.