První instalace stojí poblíž Mariánského sloupu od pátečního odpoledne. Jde o pět teepee. Každé z nich tvoří tři osmimetrové tyče, které jistí lano.

Uvnitř trojnožky je umístěna hamaka neboli závěsná postel. V ní si mohou lidé vážící méně než 75 kilo jen tak posedět nebo poležet, případně se i pohoupat.

„S postupným uvolňováním je možné trojnožky doplňovat dalšími hamakami. Ve finále bude z trojnožek sestaven jeden objekt, který následně může sloužit pro teepee stan v libovolném kontextu a užití mimo náměstí,“ uvedli organizátoři.

Akademický malíř a restaurátor Radomír Surma ve svém ateliéru u návrhu nárožních slunečních hodin.
Orlice Habsburků? Bez nich by Olomouc nebyla taková, říká autor slunečních hodin

Takzvaná Social Distance Celebration na olomouckém náměstí má být novodobým symbolem společného vítězství nad koronavirovou nákazou.

V těsném sousedství historického morového sloupu vytváří prostorovou sestavu vertikálních prvků, které mimo symbolický přesah svými rozměry definují sociální odstup, charakteristický pro doznívající pandemii.

Do čištění chodníků v Olomouci se v roce 2019 zapojili klienti střediska Samaritán, které provozuje olomoucká charita. Ilustrační foto
Lidé bez domova v Olomouci opět pomáhají uklízet chodníky

„Jednotlivé prostorové objekty vytvářejí individuální atomizované mikrosvěty se specifickým posunutým subjektivním vnímáním, zastavením a úvahách o kvalitě a hodnotách vlastního života,“ vysvětlila kurátorka Monika Beková.

Instalaci vytvořili architekti Tomáš Borek, Vojtěch Jemelka a Jan Mléčka. 

Šablona modelu olomoucké synagogy. Kovová maketa má stát na dnešním Palachově náměstí
Olomouckou synagogu připomene kovový model na místě, kde stála