„Tady se přece odbočuje… Jedu dobře? Můžu odbočit? Vždyť je tu jen přímý směr?“ ptala se poplašeně šestadvacetiletá řidička Radka Tvrdá, která v neděli projížděla křižovatkou ulic Pavlovická a U Podjezdu v Olomouci.

Nové dopravní značení na opraveném povrchu silnice tu totiž mate řidiče – v odbočovacím pruhu doleva je tu namalovaná rovná šipka.

Jedná se o místo, kam se řadí auta jedoucí z ulice Chválkovická a která chtějí odbočit doleva na Hodolany.

Za chybu může podle společnosti, která značení prováděla, nepřesnost v objednávce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Správná šipka by se měla na vozovce objevit do dvou týdnů.

#nahled|https://g.denik.cz/43/4b/pavlovicky_napile_krizovatka_pavlovicka_22111_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/43/4b/pavlovicky_napile_krizovatka_pavlovicka_22111.jpg|Nové značení na křižovatce v Pavlovické ulici mate řidiče#
#nahled|https://g.denik.cz/43/4b/pavlovicky_napile_krizovatka_pavlovicka_22114_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/43/4b/pavlovicky_napile_krizovatka_pavlovicka_22114.jpg|Nové značení na křižovatce v Pavlovické ulici mate řidiče#

Zmatení jsou na křižovatce také další řidiči. Redakci Deníku si postěžoval motorista Petr Vyhnánek.

„Jeli jste už autem z Pavlovické ulice na Divišovu, tedy že jste odbočovali před podjezdem vlevo, po tom, co tu provedli nové označení jízdních pruhů? Který dopravní ‚inteligent‘ tam v levém pruhu dal šipku rovně místo logické vlevo? Tak míříte přímo do protisměru, než si to uvědomíte. Považuji to za totální blbost dotyčného ‚odborníka‘,“ rozčílil se řidič z Olomouce.

Náprava do 14 dnů

Motoristé se tak kromě nového povrchu v ulicích Pavlovická, U Podjezdu a Divišova na rozhraní městských částí Pavlovičky a Bělidla dočkali i dopravního paskvilu, který by mohl způsobit mnohé komplikace.

„Tím, že jsou tam navíc ještě tramvajové koleje, a hlavně že řidiči opouštějí hlavní silnici a odbočují na vedlejší a ještě k tomu doleva, bych se nedivil, kdyby se tam brzo něco stalo,“ řekl další z rozzlobených řidičů Václav Dosoudil.

#nahled|https://g.denik.cz/43/4b/pavlovicky_napile_krizovatka_pavlovicka_22113_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/43/4b/pavlovicky_napile_krizovatka_pavlovicka_22113.jpg|Nové značení na křižovatce v Pavlovické ulici mate řidiče#

Že je popsané místo pro řidiče zmatečné a nebezpečné, si však nevšiml ani zadavatel objednávky, tedy ŘDS, ani firma, která nový povrch vozovky opatřila vodorovným značením.

„Musím se jet na místo nejdřív podívat,“ odpověděl Radim Hlavica, vedoucí olomoucké provozovny společnosti Sekne, když se ho Deník na chybnou šipku zeptal.

„Značení se dělalo na požadavek Ředitelství silnic a dálnic, které jsme také provedli. Po konzultaci s jeho olomouckou pobočkou jsme dospěli k názoru, že ho předěláme,“ doplnil Hlavica poté, co si křižovatku projel.

Správná šipka by měla navádět řidiče do dvou týdnů. Práci však může zkomplikovat počasí. O čtrnáctidenní lhůtě mluví také krajští silničáři, kteří dělají na zmíněné komunikaci údržbu, ačkoli vozovka patří do správy ŘSD.