Při té příležitosti se mohou zájemci o vojenskou historii seznámit s technikou z doby druhé světové války, k dispozici budou ale také ukázky boje a života německé armády.

„Letos se představí asi sto padesát účinkujících a pomáhat bude dalších pětadvacet pořadatelů. tentokrát se akce koná k sedmdesátému výročí některých významných událostí jako například Slovenského národního povstání (SNP). Dvě ukázky se tedy budou týkat přímo SNP, přidali jsme k nim ale ještě třetí hlavní ukázku – boj o Český rozhlas," říká pořadatel akce Aleš Zapletal a dodává, že kromě těchto tří ukázek budou k vidění i další, ale menšího rozsahu.

V programu akce začínající v deset hodin prezentací 601. skupiny speciálních sil z Prostějova figuruje kromě vojenských ukázek také svatba.

Jak se sňatek stal součástí třetího ročníku Dobývání Plumlova vysvětluje Aleš Zapletal.

„Svatba je reálná, jde o plnohodnotný sňatek. Dva členové klubu vojenské historie se rozhodli říct si při této příležitosti své „ano". Svatba bude probíhat v historických kostýmech. K vidění bude jak oblečení německého Wehrmachtu, tak spojeneckých armád," říká.

Dobývání Plumlova 2014 - PODROBNÝ PROGRAM

Výhra v tombole: hodinový let

Součástí programu bude také tombola, kde je hlavní cenou hodinový let letounem Bristell NG-5.

V Plumlově se ovšem během druhé světové války nebojovalo. Městečko zůstalo v týlu a fronta se zastavila asi patnáct kilometrů od něj na linii Brodek u Prostějova – Čelčice.

Proč tedy Duklu napadlo pořádat akci zrovna na Plumlovském zámku?

„Před lety nás napadlo, že bychom mohli na zdejší zámek přitáhnout i tento druh kultury a zájemce o vojenskou historii. A stala se už z toho tak trochu tradiční akce," uzavírá Aleš Zapletal.