V Olomouci se bude uklízet například okolí cyklostezky na Poděbrady, prostor kolem rybníčku v Neředíně, okolí řeky Moravy na Nových Sadech, veřejná prostranství v Pavlovičkách či okolí řeky Moravy od Bristolu až k Černovíru. 

Detaily úklidových akcí a přihlášení ZDE

Zájemců o pomoc přibývá

Na Olomoucku se chystají do terénu desítky skupin dobrovolníků.

„Máme celkem pět oddílů, kteří se tentokrát zapojí do akce Ukliďme Česko. Jednak z Velké Bystřice a Hluboček, budeme ale uklízet i v Doloplazích, Čechovicích, Velkém Újezdu a Velkém Týnci," popsal Jiří Dvořák, vedoucí skautského střediska Ladislava Ruska ve Velkém Týnci na Olomoucku.

Oprava třídy 1.máje v Olomouci
Třídu 1. máje zavřela dlouhá oprava, rozkopané je i náměstí Hrdinů

Skauti se za úklidem vydají už třetím rokem, dobrovolníků každým rokem přibývá.

„Pár týdnů nebo týden před akcí projdeme trasy, které jsme loni uklízeli. Zmapujeme situaci, jaké je znečištění a pak se podle počtu dobrovolníků, kteří se na akci dostaví, rozhodneme, kterou oblast nebo trasu projdeme," vysvětlil Jiří Dvořák.

Například na úklid lesa mezi Hlubočkami a Velkou Bystřicí se skauti vydají v sobotu 8. dubna v 9 hodin od skautské klubovny v Hlubočkách za místním železničním nádražím.

Uprostřed cesty mezi Hlubočkami a Velkou Bystřicí se potkají se skupinou, která jde z Velké Bystřice, opečou si buřty a vyrazí zpět.

„K akci se přidává spousta lidí po celé republice, a když se koná na víc místech, mají pocit většího zapojení. Každým rokem máme víc a víc zájemců, kterým není prostředí okolo nich lhostejné a jsou rádi, že mohou pomoct," doplnil vedoucí střediska.

Veškeré informace zájemci najdou na www.uklidmecesko.cz

Výstava Milování v přírodě ve Vlastivědném muzeu v Olomouci
Sex v přírodě. Olomoucké muzeum baví nejodvážnější výstavou