Start slavnostního večera je od 19.30 a jeho součástí bude i předávání výtěžku z Kabelkového veletrhu Deníku. Na hosty akce pak čeká bohatý program, zahraje jim kapela Dětského domova a Fantajm music band, mohou se těšit na vystoupení Baletního studia Moravského divadla Olomouc, taneční školy Coufalovi, ale také na tombolu, fotobudka, DJ a moderátorka Martinu Qweetko Procházkovou z Rádia Haná.

„Letos mám velkou radost, že jsme mohli Galavečer věnovat dětem z mateřské, základní a střední školy pro sluchově postižené, protože mají neuvěřitelnou energii a moc ráda se k nim vracím. Celý učitelský sbor se na Galavečer těší a pro mne to bude zase nová zkušenost mít v sále dvě stovky sluchově postižených, moc se na ně těším,“ uvedla Věra Novotná, předsedkyně Dobrého místa pro život a doplnila, že právě dětem ze Střední školy, základní školy a mateřské školy pro sluchově postižené v Olomouci výtěžek z celé akce pomůže. Během večera se bude křtít i kalendář Dobrého místa pro život, ve kterém jsou na fotografiích Lukáše Navary zachyceny momenty z akcí Dobrého místa. Kmotrem kalendáře se pak stane známý herec Jan Antonín Duchoslav.

„Jak je už z plakátu patrné, kalendář nám letos pokřtí herec a moderátor Jan Antonín Duchoslav, který se pravidelně účastní i našich dobrogolfových akcí. Kalendář se bude prodávat za 100 korun a celá částka tak může putovat na konto školy,“ doplnila Věra Novotná. Na akci ale nebude chybět ani šéfredaktor Olomouckého deníku Martin Dostál, který předá zbývající část výtěžku z letošního Kabelkového veletrhu a to zástupcům olomoucké odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a lokomočního centra Jitrocel.

„Podpoříme i Pavlu Karafovou, maminku dvou malých dětí, která je na vozíčku a před nedávnem se i s dětmi ocitla zničehonic na ulici. Tento příspěvek nebyl původně v plánu, ale ta situace nás natolik šokovala, že jsme se rozhodli paní Karafové pomoct,“ doplnil Martin Dostál. Letošní ročník oblíbené benefiční akce, která se konala poprvé v olomouckém kině Metropol, vynesl 53 355 korun. Část výtěžku už našlo své uplatnění v mobilním hospici Nejste sami nebo také u občanského sdružení ISIS, které pomáhá náhradním rodinám. Peníze pomohly také Terezce Vránové z Olomouce při speciálních rehabilitacích.

Více informací o galavečeru zájemci najdou ZDE