Během čtyř podzimních termínů se podařilo do zahrady vrátit 51 stromů. Poslední jilm patřil Ledeckému.

„Když mi byla položena otázka, jaký typ stromu vyberu, vzpomněl jsem si na Miroslava Horníčka, který říkával, že když jsi v úzkých a nevíš, co to je za strom, řekni, že jilm. Ten totiž nikdo nepozná. Tak jsem si vybral jilm,“ usmíval se zpěvák.

S Ledeckým se sázení ujal Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Olomouc. Pomáhal i ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš se svými zaměstnanci.

Během podzimu se však nesázely pouze vzrostlé stromy, ale také sazenice ze školky, s nimiž pomáhali dobrovolníci.

„Tímto děkujeme hasičům, skautům, rybářům, školám: DDŠ Vyhlídka Šumperk, SŠŽTS Šumperk, Gymnázium Čajkovského, ZŠ Vítězná Litovel, Církevní gymnázium německého řádu, Sigmundova střední škola strojírenská Lutín,“ vyjmenovávala mluvčí zoo Iveta Gronská.

Po březnové smršti, jež byla největší katastrofou, jaké musela Zoo Olomouc čelit od svého vzniku v roce 1956, připomínala nejvíce postižená část areálu měsíční krajinu. Vichřice vyvrátila na 800 stromů a mnoho zvířat připravila o zázemí. Škody se vyšplhaly do výše 10 milionů korun.

Lidé také poskytli zoo finanční pomoc na obnovu po vichřici ve výši 650 tisíc korun. Peníze poslali na sbírkové konto, ale pomoci lze také prostřednictvím kasiček v areálu.