Kvůli kompletním opravám Erenburgovy ulice je od minulého pátku úsek od křižovatky s ulicí Na Šibeníku až po křižovatku s ulicí Vitáskovou pro veškerou dopravu uzavřený.

„Objízdná trasa vede po místní komunikaci Na Šibeníku, dále po třídě Míru a Pražskou ulicí,“ popsal vedoucí oddělení státní správy na úseku pozemních komunikací Jan Pavliš.

Mnozí motoristé si však dopravního značení upozorňujícího na uzavírku zřejmě včas nevšimnou nebo si s ním hlavu příliš nelámou a zkoušejí do Erenburgovy ulice vjet. V místě se přitom pohybuje těžká technika a už od víkendu je tam vyfrézovaný povrch.

„Dnes (tj. v pondělí) se tady během deseti minut na stejném místě otočilo přes dvacet vozidel. Zkoušejí, jestli tudy nějakým způsobem projedou. Podle registračních značek jsou to místní i přespolní šoféři,“ poznamenal směrem k otáčejícím se motoristům asi šedesátiletý Olomoučan, který stavební ruch v ulici v pondělí kolem poledne pozoroval.

Tichý asfalt i nový přechod

V Erenburgově ulici v úseku mezi ulicemi Vitáskova a na Trati opravuje nejen povrch silnice, ale nově se budou dělat také chodníky, kanalizace, vodovod a přípojky.

Celkové náklady se vyšplhají téměř 19 milionů korun. Součástí rekonstrukce je také nový přechod u křižovatky ulic Erenburgova a Pešinova.

Stavební práce začaly v pátek 10. května frézováním starého povrchu silnice. Ulice je uzavřená pro veškerou dopravu až do 30. září.

Po objízdných trasách jezdí také autobusy městské hromadné dopravy. Cestující najdou odjezdy autobusů na jednotlivých zastávkách nebo na www.dpmo.cz.

Po dokončení oprav bude povrch vozovky v Erenburgově ulici pokrývat takzvaný tichý asfalt, který má obyvatelům této městské části ulevit od hluku a vibrací z dopravy.

Obyvatelé si v minulosti stěžovali také na to, že u některých z tamních domů stále chybí kanalizace a oni musejí nechávat pravidelně vyvážet septiky.

Kromě nového povrchu a kanalizační sítě budou nové také chodníky a přechod u křižovatky ulic Erenburgova a Pešinova.