VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do tří a domů! V Uničově zklidňují noční život

Dopřát více klidu a pořádku lidem v okolí nočních podniků má vyhláška, kterou v květnu schválili uničovští zastupitelé. Norma reguluje a sjednocuje provozní dobu barů a tančíren ve městě, přesněji ve vymezených lokalitách.

3.7.2018 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Sonnek Pavel

Zatímco doposud zde mohli nalévat klidně až do rozbřesku, nově smí mít otevřeno nejdéle do tří.

Regulace spadla i na podniky, kde uničovští strážníci a pracovnice sociálně právní ochrany dětí opakovaně odhalili nezletilce, kteří v sobě měli i více než promile alkoholu.

„Bydlíme v přízemí a okna máme směrem k diskotéce. Je to nesnesitelné,“ popisovala Deníku paní Růžena. Žije v panelovém domě v Dukelské ulici a z okna se dívá na nejvyhledávanější uničovský taneční podnik.

„Nesou si dvoulitrovou petku, asi s vínem, a schovají si to tady do křoví. Vyjdou z diskotéky ven, napijí se a jdou zpátky se bavit. A ten kravál! Nespíme, tak máme o dění před podnikem přehled,“ stěžovala si.

Raději na chatu, jinak se nevyspí

O prázdninách, kdy omladina nemá školní povinnosti a častěji holduje nočnímu životu, se senioři raději na noc stěhují na chatu na okraji města.

„O víkendech nocujeme v dřevěné chatě na zahradě, jinak se nevyspíme," popisovali vlastní opatření manželé.

Pomoci by jim měla vyhláška „o omezení provozní doby hostinských provozoven“ , která podle starosty Uničova Radka Vincoura (ODS) sjednocuje uzavírací dobu na třetí hodinu ráno ve vyhláškou vymezených lokalitách.

„Nebude se korzovat z jednoho podniku do druhého. Zahrnuty jsou lokality, kde jsou v provozu diskotéky a podniky, kde v minulosti byly nějaké problémy,“ vysvětloval.

Vyhláška nahradila pravidla přijatá vloni v červnu, která vymezovala některé lokality a v nich určila otevírací dobu maximálně do druhé hodiny.

Naopak podniky, které v zóně nebyly, směly mít otevřeno klidně do ranních hodin. Nově jsou dodatkem do regulovaných lokalit zahrnuty.

„Vznikl kompromis, aby měli všichni podnikatelé stejné podmínky, tedy třetí hodinu ranní,“ popisoval Vincour.

Taneční párty bez alkoholu

Provozovatelé, kteří přišli o hodinu dvě provozu nad ránem, dali podle starosty najevo nesouhlas.

„Jeden podnik nově získal hodinu navíc – ze dvou se dostal na tři – druhý, kde byl provoz neomezen, musí zavírat ve tři. Ano, ti byli zlí, ale vysvětlili jsme si, že to není ani tak o provozovnách, jako o nepořádku, který se děje kolem nich a který nutně nemusí dělat pouze návštěvníci diskotéky. Počítáme s tím, že novinku budeme vyhodnocovat a uvidíme, jaká bude situace dále. Pro toho, kdo se chce bavit, je však podle našeho soudu třetí hodina ráno postačující,“ mínil starosta.

Vyhláška má primárně zklidnit noční život v okolí tančíren. Na popíjení alkoholu mladistvými, se kterým byl v posledních měsících opakovaně problém, je krátká. Podle starosty jde navíc o stále stejné „firmy“.

Úředníci sociálně právní ochrany dětí si pozvou jejich rodiče a alkohol u potomků s nimi opakovaně řeší, ovšem bezvýsledně.

Město proto společně s provozovateli podniků hledá recept na to, jak mladé lidi odrazovat od pití alkoholu a zároveň jim nevzít možnost dobře se pobavit. Zvažují, zda by nepomohlo pořádat taneční párty pro mladistvé bez alkoholu.

Děti nadýchaly přes 1 promile

Letos udělali strážníci v Uničově více než pět kontrol zaměřených na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

O jednom dubnovém víkendu zkontrolovali čtyři provozovny a zjistili čtyři hosty mladší 18 let pod vlivem alkoholu. Při březnové noční kontrole diskotéky v Litovelské ulici odhalili 15 nezletilých dívek a chlapců, z nichž 12 bylo pod vlivem alkoholu.

U dvou dětí přístroj ukázal více než jedno promile alkoholu, nejvyšší hodnota byla 1,47 promile.

Pětice mladých nadýchala v rozmezí 0,75 až 1 promile a další pětice do 0,75 promile. Mezi hříšníky byla i jedna čtrnáctiletá a dvě patnáctileté dívky.

Ani v tomto případě neprokázali, že by koupili alkohol v podniku. Podle svědků však někdo z obsluhy několik návštěvníků vypustil nouzovým východem a tři nejmladší se pokusil v prostorách diskotéky ukrýt.

Všechny přiopilé nezletilce si vždy musejí vyzvednout rodiče. Někteří to měli do Uničova daleko – do tančíren se sjíždí děti ze Šternberka, Litovle či Bouzovska.

Někteří rodiče byli nočním výletem potomků překvapeni. Například dvě šternberské dívky rodičům nalhaly, že jedna přespí u druhé a obráceně, ve skutečnosti ovšem vyrazily na diskotéku do Uničova. Ve stejném podniku si v polovině prosince museli rodiče vyzvednout 18 nezletilých pijanů.

Většinou jednorázový pohovor

Případy si přebírají pracovnice sociálně-právní ochrany dětí uničovského městského úřadu.

„Děti a jich zákonní zástupci jsou pozváni pracovnicí sociálně-právní ochrany dětí na pohovor. Probírají především práva a povinnosti dětí a rodičů. Pracovnice se také snaží zjistit, jak rodina funguje a jaké v ní panují vztahy. Je třeba zdůraznit, že v drtivé většině případů dětí přistižených pod vlivem alkoholu celou věc vyřeší jednorázový pohovor,“ vysvětloval mluvčí radnice Marek Juráň.

„Pokud by nějaké dítě bylo přistiženo opakovaně, začne s ním úřad pracovat jako s „ohroženým dítětem“,“ dodal.

Kontroly v Uničově, ale i na dalších místech Olomouckého kraje, budou pokračovat i o prázdninách. Policie připomněla, že provozovatel, který prodá nebo podá alkohol osobě mladší 18 let, se dopouští přestupku.

Podle takzvaného protikuřáckého zákona, který začal platit 30. května loňského roku, hrozí barmanovi, který prodá nebo podá alkohol mladistvému, pokutou až do výše 150 tisíc korun, v případě, že se jedná o osobu mladší 15 let, může být postih i dvojnásobný.

Vymezení lokalit, kde se omezuje otevírací doba hostinských provozoven:
Masarykovo náměstí, ulice Dr.Beneše, Panská, Dukelská, Nádražní, Litovelská, Jiřího z Poděbrad.
Zdroj: www.unicov.cz

Autor: Daniela Tauberová

3.7.2018 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 22 965 Kč

Důlní a hutní inženýři projektanti, konstruktéři a specialisté v příbuzných oborech Vedoucí přípravy výroby - Olomouc (1711006). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22965 kč, mzda max. 58520 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vedoucí přípravy výroby (1711006), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte VŠ technického směru a 5 let praxe (případně SŠ a 10 let praxe), - máte praxi v řídící funkci min. 3 roky, - ovládáte PC – (MS Office, Outlook, Internet), - ovládáte SAP – výhodou, - jste flexibilní, kreativní, loajální a máte analytické myšlení, - umíte německy (základy) a anglicky (výhodou), - vyznáte se v průmyslovém inženýrství (5S, zlepšování, štíhlý podnik…) - výhodou, , Budete se věnovat:, - řízení oddělení přípravy výroby, - vedení týmu cca 20 pracovníků, - řízení a organizaci projektů, - optimalizaci technologie výroby, pracovních postupů a pracovišť, - spolupráci na plánování a realizaci strojních investic, - spolupráci s dalšími odděleními (výroba, dispozice, logistika, nákup, kvalita, obchod), - komunikaci s mateřskou firmou v Německu, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme stabilní práci na HPP, - čeká na Vás příjemné pracovní prostředí, - nabízíme možnost dalšího vzdělávání a profesního rozvoje, , Pracoviště: Olomoucko, Mzda: dle zkušeností a praxe, Nástup: dle domluvy, Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 150 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektroúdržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: U panelárny č.p. 594/6c, Olomouc. Nástup možný ihned., Pož.: vzděl. min. vyučen - elektro obor, praxe 3 roky, znalost slaboproud, vyhláška 50/78 Sb., čtení výkresové dokumentace, oprava strojů a zařízení, základní znalost práce na PC., Zam. výhody: benefity, stravenky, flexy pasy, dovolená navíc., První kontakt možný POUZE mailem.. Pracoviště: Alw industry, s.r.o., U panelárny, č.p. 594, 779 00 Olomouc 9. Informace: Studená, .

Věda a výzkum - Specialisté v oblasti zemědělství, lesnictví, 18 810 Kč

Specialisté v oblasti zemědělství, lesnictví, rybářství a vodního hospodářství Referent/ka IPPC a prevence závažných havárií oddělení integrované prevence odboru životního prostředi a zemědělství. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Jeremenkova č.p. 1191/40a, Olomouc. Pracovní poměr na dobu určitou - zástup za mateřskou dovolenou, rodičovskou dovolenou. Termín nástupu: dle dohody, co nejdříve., Charakteristika vykonávané práce: rozhodování ve správním řízení, zejména na úseku integrovaného povolení (IPPC) a na úseku závažných havárií, zpracovávání stanovisek k návrhům příslušných legislativních norem, kontrolní činnost na úseku integrované prevence., Požadavky: dosažené vzdělání VOŠ, VŠ, obor vzdělání chemie, přírodní vědy, energetika výhodou; znalosti oboru technická ochrana životního prostředí, technologické a výrobní procesy v chemických, energetických, potravinářských a příbuzných oborech, správní řád, základní environmentální legislativa, zákon o krajích; zvláštní odborná způsobilost pro výkon správních činností při posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevenci a omezování znečištění výhodou; praxe ve veřejné správě výhodou; praxe v oboru v posledních 5 letech výhodou; jazykové znalosti: cizí jazyk (angličtina, němčina, francouzština) výhodou; další požadované dovednosti: uživatelská znalost PC (MS Office 2010), ŘP sk. B, samostatnost, komunikativnost, smysl pro týmovou práci, schopnost analyticky a koncepčně myslet., Přihlášky v zalepené obálce s označením "NEOTVÍRAT - výběrové řízení na pozici referent IPPC a prevence závažných havárií oddělení integrované prevence na Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Olomouckého kraje" doručte POUZE na adresu: Krajský úřad Olomouckého kraje, Odbor kancelář ředitele, Oddělení řízení lidských zdrojů Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc nebo předejte v podatelně úřadu, nejpozději do 27. 7. 2018 do 12:00 hodin. Kontaktní pracovník - vedoucí oddělení: Mgr. Radomír Studený, telefon: 585 508 411, email: r.studeny@kr-olomoucky.cz. Přihlášky zasílejte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami, bez nich není Vaše přihláška úplná a nemůže být zahrnuta mezi žádosti dalších uchazečů na obsazované funkční místo. Formulář přihlášky do výběrového řízení naleznete na www.kr-olomoucky.cz - volná pracovní místa na KÚOK - přihláška do výběrového řízení - formulář. Dokument lze otevřít a stahovat pouze přes internet. O ukončení výběrového řízení budou uchazeči informováni mailem. Po ukončení výběrového řízení si lze osobní materiály uchazeče osobně vyzvednout po domluvě u Ing. Eleny Šimkové (kancelář č. 716/7NP, tel.: 585 508 808, e.simkova@kr-olomoucky.cz), a to do konce kalendářního měsíce následujícího po dni vyhlášení výběrového řízení. Po uplynutí této lhůty budou všechny osobní materiály uchazečů skartovány.. Pracoviště: Krajský úřad olomouckého kraje, Jeremenkova, č.p. 1191, 779 00 Olomouc 9. Informace: Radomír Studený, +420 585 508 411.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 7 900 Kč

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Lektor/ka programu primární prevence (Centrum komplexní péče). Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7900 kč, mzda max. 9600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Dolní náměstí č.p. 200/2, Olomouc., Centrum komplexní péče v Olomouckém kraji vypisuje výběrové řízení na pozici: LEKTOR/KA PROGRAMU PRIMÁRNÍ PREVENCE., Požadujeme:, - VOŠ, VŠ pedagogického, sociálního, humanitního nebo zdravotního zaměření (vhodné i pro studenty těchto oborů a absolventy)., - Schopnost komunikace a práce s kolektivem dětí a mladých dospívajících lidí., - Dlouhodobá spolupráce., - Trestní bezúhonnost., - Orientace v oblasti závislostního chování., - Pracovní působnost v Olomouckém kraji - Olomouc, Prostějov, Zábřeh, Přerov., - ŘP skupiny B výhodou., - Komunikativnost, samostatnost, aktivní přístup, zodpovědnost, zvládání stresových situací., - Rozšiřujeme tým o nové kolegy, takže hledáme zejména lidi přátelské, protože takový je i náš kolektiv., Praxe v oboru vítána, další vzdělání a znalost AJ výhodou., , Pracovní náplň: Příprava a vedení informačních, preventivních a osvětových programů - zejména program prevence patologického hráčství Hra na hraně pro školy. Spolupráce na vytváření informačních materiálů o problematice patologického hráčství. Komunikace se školami a metodiky prevence., , Nabízíme:, - Částečný úvazek 0,4 (dva dny v týdnu). Výše úvazku je k jednání., - Práce na dobu určitou do 30. 4. 2019 s předpokládanou možností prodloužení., - Mzdové ohodnocení dle platných tabulek, dosažené praxe a vzdělání (7900 až 9600 hrubá mzda při úvazku 0,4)., - Možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu, školení, stáže a supervize. Týden dovolené navíc. Zázemí zavedené a stabilní neziskové organizace., , Další informace: Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte nejpozději do 15.8.2018 POUZE na adresu asistentka@podaneruce.cz. Do předmětu zprávy uveďte prosím "Lektor/ka programu primární prevence". Vybraní uchazeči budou 17.8.2018 pozváni k osobnímu pohovoru, který se bude konat 22.8.2018. V motivačním dopise uveďte, kromě čehokoli, co považujete za důležité sdělit, proč jste se stal/a nebo chcete stát terapeutem? Jakým terapeutickým směrem a stylem práce se zabýváte nebo chcete zabývat a proč? Jaké jsou vaše závislosti a jak s nimi nakládáte (pouze do míry, do které jste ochotni se podělit)? Čemu jste se věnovali v diplomové práci a s jakým výsledkem? Kontaktní osoba: Mgr. Hana Rumanová, tel.: +420 774 701 570. Pro bližší informace nás kontaktujte. Zařízení si ponechává právo výběrové řízení prodloužit, případně opakovat nebo zrušit. S osobními údaji uvedenými v životopise bude nakládáno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Zasláním životopisu uchazeč dává souhlas se zpracováním svých osobních údajů po dobu výběrového řízení a jejich uchováváním v databázi vhodných zájemců o případná volná pracovní místa v SPR po dobu dvou let.. Pracoviště: Společnost podané ruce o.p.s. - pracoviště dolní náměstí 2, Dolní náměstí, č.p. 200, 779 00 Olomouc 9. Informace: Hana Rumanová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 13.–15. července 2018

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

V Libuši bylo plno, vzpomíná milníky vedoucí berounského kina

ROZHOVOR / Moravský Beroun v těchto dnech patří milovníkům filmu, kteří společně oslavují 100 let od první zmínky o místním filmovém stánku.

Sigma pro mě není krok zpět, ujistil Václav Pilař

Osud se s ním nemazlil. Jeho hvězdnou kariéru poznamenala řada zranění, s kolenem musel čtyřikrát na operaci. Václav Pilař je ale bojovník a po přestupu do Sigmy Olomouc chce ukázat, že má v devětadvaceti letech na to být na hřišti rozdílovým mužem. „Pořád mám nejvyšší cíle,“ řekl Pilař po jasné výhře v ligové generálce nad Gliwicemi.

Myslel, že mu něco spadlo na střechu, líčil muž, jenž běžel pomoci zraněným

Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.

Na ITS CUP dorazí wimbledonské šampionky. Vážíme si toho, říká pořadatel

Jubilejní desátý ročník tenisového ITS CUPu ozdobí hráčky z elitní světové stovky v čele s Kateřinou Siniakovou. Na olomoucké antuce ale zkusí zabodovat i domácí naděje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT