„Již delší dobu vnímáme požadavek části návštěvníků Smetanových sadů, jimž se stýská po dřívější ornamentální výsadbě na záhonech v hlavní Rudolfově aleji. Nyní pro ně máme dobrou zprávu, centrální část aleje budou právě takové záhony opět zdobit,“ uvedla již dříve ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Zahradníci z výstaviště Flora už na dva záhony v blízkosti vodotrysku vysazují barevné letničky, které doplní kobercové a solitérní trvalky. Na podzim pak letničky nahradí dvouletky a cibuloviny. Péče o ornamentální záhony je výrazně náročnější než u štěrkových záhonů s trvalkami.

„Ornamentální záhony vyžadují náročnější a častější výsadbu, intenzivní závlahu a několikanásobné pletí. U štěrkových záhonů jsme využili koncept plný květin odolných vůči suchu vyžadující minimální údržbu. Druhovou skladbu měli na starost profesionálové,“ vysvětlila Eva Fuglíčková.

Cílem, kterého se podařilo u štěrkových záhonů dosáhnout, bylo také to, aby na nich vždy byla část rostlin v květu a návštěvníci parků si také díky nim mohli procházku pokaždé užít.