„Debaty bez cenzury jsou někdy ožehavé a i v Přerově mi možná svými dotazy ještě zatopíte, protože se sejdeme v klubu Teplo. Budu rád, když vás z Přerova přijde co nejvíc a nenecháte si zabrat místa od přespolních. Jak je zvykem, ptát se můžete úplně na cokoli a odpovídat budu, jak jinak, bez cenzury!“ zve Vít Rakušan občany na setkání na svém profilu na Facebooku.

Na debatách bez cenzury, které se konaly v jiných městech, bylo vždy živo. Bouřlivá debata v karvinské pivnici Centrum, která se uskutečnila v lednu, ještě dlouho rezonovala na sociálních sítích. Na diskusi dorazily asi dvě stovky lidí.

Na únorovém jednání zastupitelstva v Přerově vystoupili bývalí zaměstnanci Domova pro seniory, kteří viní ředitelku tohoto zařízení ze šikany.
Kvůli obvinění ředitelky Domova pro seniory ze šikany se hlásí další poškození

Městská policie v Přerově v souvislosti s touto akcí nechystá žádné opatření. „Je to ohlášené jako shromáždění ve vnitřních prostorách a my dohlížíme na veřejný pořádek venku,“ řekl šéf Městské policie v Přerově Omar Teriaki. Při akcích podobného typu zpravidla monitoruje dění republiková policie, nebo na situaci dohlíží přímo ochranka politiků.

Bouřlivá debata v karvinské pivnici Centrum

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek