„Pro Přerov je to obrovská příležitost, protože by mohl nový průmyslový park zaměstnávat až dva a půl tisíce lidí. Developer postaví průmyslové haly a je na něm, aby si domluvil nájemce. Byli ale natolik konkrétní, že nám řekli obory - mělo by to být strojírenství a nějaká sofistikovanější výroba, ne pouze logistika. Lokalita souvisí s napojením na dálnici a nachází se v severozápadní části Přerova,“ uvedl primátor.

Společnost REDSTONE podnikatele Richarda Morávka připravuje Smart Park v okrajové části Velké Bystřice. Jedná se logistický areál se dvěma halami.
Developer Morávek plánuje logistický areál ve Velké Bystřici. Co město?

Podle něj se město snaží nalákat budoucí investory dlouhodobě.

„Dokud tady nebyla rýsující se dopravní infrastruktura, tak u nás nechtěl nikdo stavět, protože měl problém s dopravním napojením. Když investoři vidí, že se buduje dálnice D1 rychlým tempem a do tří let bude následovat i dálnice Přerov - Olomouc, začíná být pro ně město atraktivnější,“ řekl.

Stavba obřího robotického centra pro on-line nakupování společnosti Amazon v Kojetíně je u konce.
Stavba obřího centra Amazonu v Kojetíně je hotová. Takto vypadá

„Investoři se zajímají, my je aktivně oslovujeme a jeden z nich už má scelené velké procento pozemků, aby vystavěl dva průmyslové areály. Termínem, kdy by se měly tyto stavby realizovat, je rok 2028,“ upřesnil Petr Vrána.

V přípravách průmyslového parku v lokalitě Staré Rybníky pokračuje také developer Accolade.

Vizualizace závodu společnosti Ionway.
Nedaleko Jeseníku vznikne velká továrna na komponenty do baterií elektroaut