Olomouc Každý zákazník se počítá a je jedno, jestli do obchodního centra přijede na kole, autem nebo hromadnou dopravou. Hned 

Dvoupatrový autobus, který je známý především z Londýna pod názvem doubldecker, začíná od středy 28. srpna provozovat Olympia Olomouc.

Růžová dvoupatrová „šedesátka" bude nabírat cestující z Přerova, Lipníku nad Bečvou, Prostějova, Lutína, Uničova a Šternberku.

Jízdní řád je rozdělený na sudé a liché týdny. V tomto týdnu bude například vyjíždět ze šternberského autobusového nádraží v 15.30 hodin, zpět z Olympie vyjede v 19 hodin. Na trase bude doubledecker zastavovat i v dalších obcích.

O klienty bojuje i nový majitel OC City v Neředíně.

Ve všední dny nově od 1. září nabídne autobus číslo 28 se čtyřmi páry spojů ve večerních hodinách, přesněji od 22 hodin do 0.45 hodin. Ocení ho zvláště návštěvníci zdejšího kina.

„To je výborné. Když jsme šli na večerní film, zpátky jsme si museli vzít taxíka, protože už nic nejelo. Myslím si, že je to parádní tah pro to, aby multikino neztratilo své diváky," řekla Simona Vyhnálková, která obchodní centrum u výpadovky na Mohelnici často navštěvuje.

O víkendu bude autobusová linka číslo 28 navíc zajišťovat převoz cestujících od zhruba 14.30 do 19.30 hodin. Navržená trasa vede od Olomouc City přes zastávky Foerstrova, Svornosti, Náměstí Hrdinů, Tržnice, Envelopa a Vejdovského na Hlavní nádraží.

„Zavedení tohoto spoje vyplynulo z jednání mezi zástupcem obchodního centra a odborem dopravy. Provoz bude zajišťovat Dopravní podnik města Olomouce," sdělila Radka Štědrá, mluvčí olomoucké radnice.

Dopravní podnik od začátku září bude provozovat další nový autobus s číslem 24. Linka vznikla v souvislosti se zprovozněním lokality Technologický park Olomouc Hněvotín.

„Prozatím půjde o dva páry spojů dopoledne a dva páry odpoledne pro svoz a odvoz zaměstnanců, odjíždět budou z náměstí Hrdinů," dodala Radka Štědrá.

Změny v jízdním řádu MHD Olomouc platné od 1. září

TRAMVAJE

Od 1. 9. 2013 budou podle stávajících jízdních řádů provozované linky číslo 2, 4 a 6 a do 7. 9. 2013 bude platit i výlukový jízdní řád linky U.

Od 8. 9. 2013 se v pracovní dny i ve dnech pracovního klidu vrátí na koleje linky číslo 1 a 7 dle platných jízdních řádů.

AUTOBUSY

Dochází k přejmenování zastávky U Učiliště. Nový název bude Trnkova.

Linka č. 11

V pracovních dnech se celkově rozšíří počet spojů zajíždějících na zastávku Lošov, Svolinského (spoje s odjezdem ze zast. Hlavní nádraží v 11.00, 14.00 a 17.50). Spoj s odjezdem v 13.42 ze zastávky Hlavní nádraží pojede naopak pouze do zastávky Svatý Kopeček, ZOO.

Linka č. 13

Od 2. 9. 2013 pojede linka po své původní trase, tak jako před letními prázdninami. U některých spojů dochází k minutovému uspíšení, u některých k opoždění o zhruba dvě minuty. Mění se také režim obsluhy zastávky Zora.

Linka č. 18

V pracovních dnech bude spoj s odjezdem v 6.25 ze zastávky Ladova směr Skrbeň uspíšen o pět minut. Spoje s odjezdem v 6.40 a 7.22 ze zastávky Skrbeň budou uspíšeny na 6.36 a 7.19.

Linka č. 24

Nově zřízená linka určená zejména pro obsluhu Technologického parku mezi obcemi Hněvotín a Nedvězí, která spojuje zastávky Náměstí Hrdinů a Technologický park. Linka bude provozována pouze v pracovní dny.

Linka č. 28

Nově zřízená linka pro obsluhu obchodně-společenského centra Olomouc CITY, která spojuje zastávky Hlavní nádraží a Olomouc CITY. Linka bude provozována denně.

Linka č. 50

Noční linka rozšíří svou trasu a zastávky. Nově mezi zastávkami U Kovárny a Okružní pojede obousměrně ulicemi třída Míru, U Kovárny, třída Svornosti, Kmochova, Stupkova, Hněvotínská a Okružní.

Jízdní doba se tímto prodlouží o čtyři minuty, spoj s odjezdem v 1.55 ze zastávky Hlavní nádraží proto vyjede až v 1.57.

Naopak spoj s odjezdem v 3.25 ze zastávky Hlavní nádraží bude uspíšen na 3.21. Noční autobus bude dle nových dispozic v provozu již od soboty. zdroj: DPMO