Policie situaci před výkopem sleduje, opatření by ale zřejmě mohla být menšího rozsahu než bývá při výjezdech Baníkovců zvykem.

„Podle počtu zakoupených lístků zatím nepředpokládáme, že by o tento zápas byl ze strany fanoušků Ostravy velký zájem. Vše ale samozřejmě sledujeme," řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková, že kolem čtvrtečního poledne měli hosté zakoupeno zhruba 250 lístků.

Policejní štáb se sejde v pátek ráno, aby vyhodnotil nové informace například ze sociálních sítí.

Počítá se s tím, že příznivci Baníku dorazí zejména auty či autobusy, policie bude ale připravena i na ty, kteří pocestují vlakem.

České dráhy posilují páteční expres 146 z Ostravy do Olomouce o čtyři vozy pro předem nahlášenou skupinu.

Vlak odjíždí z ostravského hlavního nádraží v 16.15 hodin, do Olomouce dorazí v 17.16 hodin.

Noční vlak do Ostravy posílí

Vzhledem k tomu, že utkání na Andrově stadionu začíná ve 20.15, budou mít příznivci hostí jedoucí vlakem složitější návrat.

„Na zpáteční cestu přidáme čtyři vozy k osobnímu vlaku do Přerova, odjezd z Olomouce je ve 23.07. V Přerově vyčkají za asistence Policie České republiky na připojení k mezinárodnímu vlaku EN 445, který odjede v 1.26. Do Ostravy přijedou krátce po druhé hodině ranní, tedy ve 2.15," uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Utkání by tak mohlo proběhnout bez menších incidentů než například před dvěma lety v březnu, kdy FCB doprovázelo na patnáct set příznivců.

O poločase se strhly v útrobách stadionu rvačky mezi fans a pořadatelskou službou. Zakročit musela i policie.

Výsledkem byly zdemolované toalety a kiosek, sedm lidí skončilo s drobnými poraněními v nemocnici, osm jich tehdy museli zadržet policisté.