Stavební práce budou od pondělí probíhat za úplné uzavírky. Dopravní obsluze bude umožněn průjezd pouze od Dobrovského ulice. Od pondělí 10. do neděle 16. června, během pokládky živičného povrchu, bude silnice úplně uzavřena.

Stavba nadjezdu přes železniční koridor v Holické ulici v Olomouci, 2. května 2024
Stavba nadjezdu v Holické pokročila. Otevře most ještě letos?

„Uzavírka takto vytížené komunikace je samozřejmě komplikací, ale věřím, že proběhne poměrně hladce. První čast se uskutečnila už loni a bez výraznějších komplikací,“ připomněla náměstkyně primátora pro dopravu Miroslava Ferancová.

Oprava 365 metrů dlouhého úseku Dlouhé ulice se odehraje ve stejném rozsahu jako ta v první etapě. Dělníci počítají s pokládkou nového asfaltového povrchu, výměnou silničních obrub, doplněním dlažby a obnovou uličních vpustí.

Po Dlouhé ulici v Olomouci už se jezdí. První etapa rekonstrukce skončila, 20. října 2023
V Dlouhé už se jezdí po novém asfaltu. Chodci mají upravené tři přechody

Úpravami projde také přechod pro chodce v návaznosti na pěší trasu z lávky v Bořivojově ulici přes Mlýnský potok.

Původní veřejné osvětlení tam nahradí nové stožáry s LED svítidly.

Opravovat se bude rovněž chodník, sloužit pak má jako smíšená stezka pro cyklisty a chodce.

Náklady na druhou etapu rekonstrukce Dlouhé ulice jsou osm milionů korun, práce by měly být hotové do pondělí 17. června.

Fontána v Jeremenkově ulici vybudovaná před více než 20 lety v rámci rekonstrukce přednádražního prostoru. Každou hodinu vyhrávala melodii.
Neměly by to být městské lázně. Zašlá fontána před RCO dostane facelift

Nová inteligentní zastávka

V pondělí 13. května se začne opravovat také autobusová zastávka Finanční úřad ve směru od centra města na Lazce. Stavebníci přistoupí k úpravě zálivu i nástupiště a vznikne nové místo pro přecházení v Lazecké ulici.

Zastávku doplní přístřešek a inteligentní označník, počítá se také s opravou kanalizace pod autobusovým zálivem a novou přípojkou nízkého napětí.

Práce tam budou probíhat bez větších dopravních omezení, cestující využijí náhradní zastávku poblíž té stávající.

„Jak obyvatele a firmy v okolí rekonstruovaných komunikací, tak příslušné komise městských částí o plánovaných opravách předem informujeme. Přesto si touto cestou dovolím požádat o trpělivost a dodržování přechodného dopravního značení. Je to z důvodu bezpečnosti občanů i zdárného průběhu prací,“ dodala Miroslava Ferancová. Rekonstrukce autobusové zastávky by měla být dokončena během srpna.