Již sobotní tréninky ukázaly, že se fanoušci mají na co těšit. Christian Merli totiž zlepšil traťový rekord. Simone Faggioli jel také naplno a udělal hodiny.

První závodní jízda přinesla další vylepšení traťového rekordu. Tentokrát se o nejlepší čas postaral Simone Faggioli, který o dvě sekundy porazil Christiana Merliho. Nejlepší z českých jezdců byl na pátém místě Miloš Beneš, za nímž následoval s čtysekundovým odstupem Václav Janík.

Během odpoledne se však nad Šternberkem přehnala bouřka a závod byl na více než hodinu přerušen. Další přerušení přinesla havárie Miloše Beneše, který potvrdil, že na Ecce Homo nemá štěstí. Nejlepším Čechem se tak stal David Komárek, který obsadil čtvrtou příčku.

Domácímu pilotovi Václavu Janíkovi se nepovedlo druhé kolo a klesnul na šestou příčku. Další šternberský jezdec Petr Trnka vyhrál ve třídě do dvou litrů. „Gratulace celému týmu! Domácí autoklub a město Šternberk jsme pyšní. Výborná reprezentace,“ uvedla na facebooku tisková mluvčí závodu Milena Schärferová.

Ve druhém kole se kvůli přetrvávajícím přeháňkám zajížděly pomalejší časy. Se složitými podmínkami se lépe vypořádal Merli, ale ztrátu nedotáhl. Na vítězného Faggioliho ztratil pouze osmnáct setin sekundy.

Výsledky:1. Faggioli 5:53.750 min., 2. Merli 5:53.930, 3. Macario (všichni Ita) 5:58.190, 4. Komárek 6:23.690, 5. Michl 6:24,410, 6. Janík 6:25,040.