Amerikánka, Maryša a Macbeth – Too Much Blood. Filmový režisér, scenárista a producent Viktor Tauš se souborem Heaven's Gate pražského divadla Jatka78 vytvořil projekt, který oživil divadla během pandemie koronaviru a natočil trojici unikátních filmů. Netradiční projekt se dočkal i nominace na Českého lva v kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie.

„Představení jsou natočena několika kamerami, které umožňují divákům představení vidět z netradičních úhlů. Do tak těsné blízkosti herců se divák v divadle nikdy nedostane,“ zvala Denisa Wasiewiczová, programová vedoucí kina Metropol. „Po každém představení nabídneme divákům navíc besedu s tvůrci,“ doplnila.

První projekce proběhne už v sobotu 26. února. Herci z Divadla Na Zábradlí zahrají představení „Macbeth – Too Much Blood“ scénáristy a režiséra Davida Jařaba. V jeho vlastní filmové interpretaci se klasická shakespearovská tragédie stává stylizovaným thrillerem snímaným v detailu. Po projekci proběhne živě debata s režisérem Davidem Jařabem, hercem Miloslavem Königem a herečkou Johanou Matouškovou.

Divadelní hru Aloise a Viléma Mrštíkových „Maryša“, ve filmové režii Viktora Tauše s Pavlou Beretovou a Vladimírem Javorským, mohou diváci vidět v pátek 4. března. Jedná se o ryze současnou zpověď ženy, která se rozhodla nepoddat se tlaku svého okolí a nemůže-li naplnit svou lásku, způsobí raději smrt a sebezkázu.

Posledním divadlem ve filmu pak bude „Amerikánka“ Viktora Tauše, které je frenetickým pronásledováním příběhu malé dívky bez domova a neustále mění své jeviště, prostor i čas. Její silná touha po svobodě a ochota se vzepřít celému nevlídnému světu ale zůstává. Do hlavních rolí obsadil Terezu Rambu a Elišku Křenkovou.

Vstupenky jsou v prodeji na pokladně kina a stránkách www.kinometropol.cz. Cena vstupenky je 200 korun.

Divadlo ve filmu - program

Macbeth - Too Much Blood, sobota 26. února 19:00

Maryša, pátek 4. března 19:00

Amerikánka, pondělí 14. března 19:00