Nejprve zazněla píseň Na hotelu v Olomouci. Společná tvorba Petra Hapky a Michala Horáčka, kterou proslavila Szidi Tóbias, bývá k slyšení také v populární inscenaci Najdeme se na Ztracené.

Za hlasitého potlesku a skandování přihlížejících herečka Plíhalová přidala bonus v podobě evergreenu Modlitba pro Martu z repertoáru interpretky Marty Kubišové.

„Úžasně zazpívané, krásné překvapení,“ hodnotila zhruba desetiminutové vystoupení paní Jana z Olomouce, která právě mířila z práce na nákup a domů. „Už aby to bylo!,“ reagovala na zmínku o blížícím se otevření divadel.

Právě na fakt, že kultura stále žije a blýská se na lepší časy, měla páteční akce nazvaná Divadelní orloj upozornit.

„Chceme Olomoučanům připomenout, že navzdory uzavřenému divadlu a zrušeným představením jsme pořád tady, pořád tvoříme a chystáme nové inscenace. Současně dáváme najevo, že už chceme co nejdříve hrát před publikem, protože divadlo bez diváků nemůže existovat,“ okomentoval akci ředitel MDO David Gerneš.

Originálním vystoupením se olomoucké divadlo zároveň připojilo k iniciativě Týden péče o duši, kterou vyhlásilo České středisko Mezinárodního divadelního ústavu.

Divadelní orloj bude pokračovat dalším vystoupením v druhé polovině příštího týdne. „Přesné datum a čas ale neprozradím, ať to zůstane překvapením,“ uzavřel David Gerneš.