Nejprve zazněla píseň Na hotelu v Olomouci. Společná tvorba Petra Hapky a Michala Horáčka, kterou proslavila Szidi Tóbias, bývá k slyšení také v populární inscenaci Najdeme se na Ztracené.

Za hlasitého potlesku a skandování přihlížejících herečka Plíhalová přidala bonus v podobě evergreenu Modlitba pro Martu z repertoáru interpretky Marty Kubišové.

Ilustrační foto
Kam o víkendu? Tipy na rozvolněné výlety v okolí Olomouce

„Úžasně zazpívané, krásné překvapení,“ hodnotila zhruba desetiminutové vystoupení paní Jana z Olomouce, která právě mířila z práce na nákup a domů. „Už aby to bylo!,“ reagovala na zmínku o blížícím se otevření divadel.

Právě na fakt, že kultura stále žije a blýská se na lepší časy, měla páteční akce nazvaná Divadelní orloj upozornit.

„Chceme Olomoučanům připomenout, že navzdory uzavřenému divadlu a zrušeným představením jsme pořád tady, pořád tvoříme a chystáme nové inscenace. Současně dáváme najevo, že už chceme co nejdříve hrát před publikem, protože divadlo bez diváků nemůže existovat,“ okomentoval akci ředitel MDO David Gerneš.

Pozemky v Olomouci-Holici, kde společnost Lidl zamýšlí postavit prodejnu, parcely již koupila. 4. května 2021
Lidl chystá v Olomouci nový supermarket. Kde má vyrůst?

Originálním vystoupením se olomoucké divadlo zároveň připojilo k iniciativě Týden péče o duši, kterou vyhlásilo České středisko Mezinárodního divadelního ústavu.

Divadelní orloj bude pokračovat dalším vystoupením v druhé polovině příštího týdne. „Přesné datum a čas ale neprozradím, ať to zůstane překvapením,“ uzavřel David Gerneš. 

Ilustrační foto
Létofest? Hrady? Šternberský kopec? Na který festival se letos půjde