Návštěvníci oblíbeného festivalu Divadelní Flora se tentokrát mají na co těšit.

„V netradičním termínu na ně čeká výběr činoherních, tanečních a performativních produkcí z české i středoevropské scény. Do Olomouce exkluzivně dorazí dvě výrazné produkce současného německého divadla,“ pozvala za pořadatele Bára Čermák.

První z představení, Tři mušketýři v podání mnichovského Residenztheater se uskuteční 10. října. Hned 18. října je na programu Berliner Ensemble s produkcí Žena, která narážela do dveří, kde se představí výrazná protagonistka německé činoherní scény Bettina Hoppe.

Diváky určitě zaujme také strhující kreace Suzanne Wolff ve tilmu Styx, zájezd do HaDivadla, koncert berlínských KUF nebo špičkové taneční produkce Medúza a Jáma lvová.

Festival Divadelní Flora vyvrcholí v neděli 12. prosince, kdy se bude v Olomouci poprvé prezentovat respektovaná osobnost evropské  performativní scény, průkopnice tzv. nahého tance Rakušanka Doris Uhlich.

Předprodej (snad) od konce září

Termín konání letošního ročníku Divadelní Flory ovlivnil koronavirus. Na začátku letošního roku, kdy začala být tématem vakcinace proti covidu, pořadatelé zrušili kompletně připravený květnový program a se všemi partnery a hosty začali pracovat na novém harmonogramu.

„Na základě dostupných informací jsme se propočítávali k realistickému datu sedmdesátiprocentní proočkovanosti populace a vycházelo nám, že se k téhle metě můžeme dostat na přelomu září a října. To, že jsou dnes čísla výrazně nižší, nás samozřejmě mrzí, přesto však věříme, že na konci září spustíme předprodej a Residenztheater i Berliner Ensemble v říjnu do Olomouce přijedou,“ komentoval aktuální situaci ředitel přehlídky Petr Nerušil.

PODROBNÝ PROGRAM Divadelní Flory 2021 najdete ZDE

Divadelní Flora tentokrát nabídne na deseti scénách přes šest desítek akcí.

„Kromě divadelních představení pozveme diváky také na koncerty, filmy, spoustu besed či pohybové workshopy. Část festivalových hostů se zúčastní exkluzivních diskuzí s olomouckými studenty divadelní vědy, kteří se reflexi Flory budou věnovat ve speciálním vysokoškolském semináři,“ vyjmenovala hlavní festivalová produkční Simona Vičar.

Podrobnosti k programu zájemci naleznou na www.divadelniflora.cz. Předprodej vstupenek bude na pokladně Moravského divadla zahájen v pondělí 27. září.