Majitelé putovní výstavy Dino Expo slibují pořádnou show. K vidění budou pohybující se veleještěři či dětské Dino. Na programu je i ježdění na ještěrech.

„Každou hodinu jeden živý dinosaurus,“ lákají organizátoři přehlídky prehistorických monster, o kterých bude i naučné promítání.

Jurští giganti budou mít v Olomouci zastávku příští víkend, na kdy byla na Floře původně plánovaná letní etapa květinové a zahradnické výstavy. Tu se výstaviště a radnice rozhodly zrušit. Důvody jsou zejména enormní zdražování floristického a stavebního materiálu a dopady pandemie covidu.

„Pro akci Dino Expo prostory pronajímáme za standardních podmínek. Samozřejmě to v žádném případě nenahradí letní Floru. Snažíme se každý prostor, který máme, pronajmout, pokud je volný, ať je to pavilon A či další pavilony či v létě venkovní plochy,“ vysvětlila ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Podobný komerční projekt se na výstavišti v menším rozsahu konal před pár lety v pavilonu H. Výstava Dino Expo se uskuteční po oba víkendové dny 20. a 21. srpna v době od 10 do 18 hodin.