Maminkám se nelíbilo divné chování lékaře, když ordinoval v Domašově nad Bystřicí. Oznámilili to starostovi, který přivolal policii.

Ta mu podle mluvčí Jitky Dolejšové na místě naměřila 2,4 promile. Krevní test alkohol potvrdil. Lékař se ve středu nechtěl k obvinění vyjádřit.

„Byl opilý. Když jsme byli v ordinaci, třískal dveřmi, kouřil a močil před domem,“ tvrdila matka z Domašova nad Bystřicí, která telefonovala redakci Olomouckého deníku.

„Jaké máme s lékařem zkušenosti? Špatné,“ reagovala včera oslovená maminka z Jívové, kam lékař rovněž zajíždí ordinovat. „Co mi vadí? Samozřejmě že alkohol. Proto k němu už nechodíme,“ prohlásila.

Policejní hlídka dala dětskému lékaři dýchnout a naměřila 2,4 promile. „Poté se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Alkohol se potvrdil,“ sdělila mluvčí Jitka Dolejšová.

Lékaři hrozí u soudu pokuta, zákaz činnosti nebo až roční vězení.

Sám lékař J. Š., kterého reportéři Olomouckého deníku ve středu odpoledne navštívili v ordinaci v Jívové, se nechtěl k obvinění vyjádřit. Naznačil, že vše je zveličené.

„Víte, jak to chodí na vesnici,“ uvedl. Poté nechal vzkaz, že své vyjádření zašle písemně.

Za lékaře se postavilo několik maminek.

„Život je někdy složitý a možná má pan doktor nějaký osobní problém. Každopádně já jsem jej ani jednou neviděla opilého, a to k němu chodím několik let se dvěma dětmi,“ bránila lékaře čtyřiatřicetiletá žena z Heroltovic.

Více k tématu opilého lékaře ve čtvrtečním tištěném vydání Olomouckého deníku.