Business Hotel Alley, který sídlí v těsné blízkosti, by chtěl zónu doplnit letní zahrádkou a na své náklady zde vytvořit další parkovací místa. Kousek od centra města by tak měla vzniknout klidná oáza pro odpočinek a relaxaci.

Herní areál v Michalském výpadu bude stát kolem pěti milionů. V lokalitě je totiž staré dopravní hřiště, které budou muset dělníci odstranit, což zvýší stavební náklady.

„Dnes se v oblasti nachází nevábná travnatá plocha. Zároveň je zde zbytek bývalého dopravního hřiště, které je také v neutěšeném stavu. Chtěli bychom co nejdříve během letošního roku proměnit lokalitu do lepší podoby," sdělil primátor Martin Novotný (ODS).

„Hřiště by mělo obsahovat mnoho herních prvků, které budou sloužit dětem a celý areál také rodičům. Součástí bude i veřejné osvětlení a vytvoříme zde také parkovací místa pro občany, kteří zde bydlí,“ uvedl primátor.

Část nákladů na výstavbu herní plochy, a to 1,4 milionu, by chtěla radnice získat z Integrovaného plánu rozvoje města.

Vizualizace podoby nového hřiště u Michalského výpadu. Zdroj: MmOl
Současná podoba plochy mezi tržnicí a Michalským výpadem, kde vznikne nové hřiště. Zdroj: MmOl

Letní terasu plánují už tři roky

Business Hotel Alley se k projektu připojí příští rok a u hřiště vybuduje letní posezení, kde se návštěvníci parku i areálu budou moci občerstvit.

Na své náklady plánuje v ulici Michalské stromořadí rozšířit parkovací místa.

„Usilujeme o zklidnění lokality a omezení dopravy, protože nyní je ulice průjezdná. Letní terasu plánujeme už tři léta. Příští rok by už lidé mohli zahrádku využívat. Mohla by tak vzniknout oáza klidu uprostřed města,“ uvedla ředitelka hotelu Zuzana Vajdíková.

Letos celkem 12 nových hřišť

Letos radnice plánuje vybudovat celkem dvanáct dětských hřiště v několika městských částech. Cena jednoho se pohybuje kole šesti set tisíc korun.

Děti se tak mohou letos těšit také na opravená hřiště ve Smetanových sadech na místě bývalého minigolfu, v parku v Nemilanech či v Západní ulici, v Kaštanové ulici, kde jsou herní prvky ve špatném stavu, nebo na vylepšený sportovní areál při Základní škole Terrerova.

Letos by radnice měla celkově do dětských hřišť investovat do dvanácti milionů korun.

Loni v červnu magistrát zkolaudoval dvanáct nově opravených či vybudovaných hřišť. V září pak vybral další dvě lokality – Slavonín a Topolany, kde do konce loňského roku plánoval opravit další dvě herní plochy.

Kde budou letos nová či opravená hřiště?

1. Smetanovy sady (oprava stávajícího hřiště vedle bývalého minigolfu)
2. ulice Kaštanová
3. hřiště v lokalitě mezi ulicemi Schweitzerova, Zikova, Velkomoravská a Rooseveltova
4. Nemilany – park
5. Týneček
6. ulice Balbínova
7. hřiště při ZŠ Terrerova
8. hřiště „Orlák“ (na sídlišti kolem Černé cesty)
9. ulice Západní
10. ulice Bendlova
11. ulice Michalské stromořadí (u vstupu do Bezručových sadů)
12. ulice Bieblova u MŠ

Zdroj: MmOl