V posledních dnech zmizely nevyhovující atrakce z Polívkovy a Svatoplukovy ulice, v příštím týdnu budou demontována další dvě hřiště, v Parku Malého Prince a v olomoucké městské části Droždín. Čtyři hřiště tak čeká do konce letošního roku proměna.

„Hřiště bedlivě sledujeme a pravidelně obměňujeme ta, na kterých prolézačky nebo jiné herní prvky dosluhují a nemusely by už splňovat přísné požadavky na bezpečnost. Přijde nám lepší pravidelně investovat do obnovy několika menších hřišť, než za velké peníze vybudovat ročně jedno veliké,“ vysvětlil náměstek Otakar Bačák.

Práce už začaly na dětském hřišti v Polívkově ulici, kde z původního vybavení zůstalo jen pískoviště. Nově je doplní skluzavková sestava, pružinové houpadlo, houpačka zvaná ptačí hnízdo a kolotoč. Dopadové plochy budou z pryžových koberců, celkové náklady přesáhnou půl milionu korun.

Na montáž nových prolézaček už čeká hřiště ve Svatoplukově ulici. Kromě závěsného kotouče a houpačky pro děti se tam objeví workoutové prvky, vše přijde na zhruba 685 tisíc korun.

„Letos se nových prolézaček, houpaček či prvků pro workout dočkají děti také na hřištích v Parku Malého Prince a v Droždíně. S demontáží by se mělo začít v příštím týdnu a hotovo má být do konce roku,“ upřesnil náměstek Otakar Bačák.

V Parku Malého Prince budou nové hřiště využívat sportovci, k dispozici dostanou workoutovou sestavu k aerobním a posilovacím aktivitám za více než půl milionu korun. Nového vybavení a atrakcí se dočkají také malí obyvatelé Droždína.

Zachována tam zůstane sestava se skluzavkou, pískoviště a prolézačky budou v příštím týdnu odstraněny. Děti pak budou využívat novou řetězovou houpačku ptačí hnízdo, vahadlovou houpačku a dvě pružinová houpadla, celkem za 660 tisíc korun.

Obnova dětských volnočasových areálů bude pokračovat také v příštím roce, na přelomu roku budou o konkrétních projektech jednat olomoučtí radní.