O tom, zda budou olomoucká dětská hřiště pro rodiny nadále přístupná, rozhodoval v pondělí krizový štáb. Město je zatím zavírat nebude, lidé ale musejí dodržovat instrukce z informačních tabulí.

„Chceme umožnit například maminkám, aby při dodržování všech opatření mohly s dětmi trávit čas i na hřišti,“ vysvětlil primátor Miroslav Žbánek. Roli při rozhodování sehrál také fakt, že kvůli omezení volného pohybu teď budou Olomoučané trávit většinu času ve městě.

Současná konečná v Trnkově ulici - za ní dům, který bude zbourán kvůli pokračování trati
Stavba trati přes Nové Sady začala. Podívejte se, kde a co se změní

Všechna hřiště budou znovu vybavena informačními tabulemi s instrukcemi. Vstup je povolený jen pro návštěvníky bez respiračních obtíží, se zdravotnickou rouškou nebo respirátorem.Podle vládních opatření se mohou na dětském hřišti současně pohybovat jen členové společné domácnosti. Návštěvníci musejí dodržovat také provozní řád. V opačném případě je mohou strážníci z hřiště vykázat. 

Konec Olomouce, směr Poděbrady a Horka nad Moravou, 1. března 2021
Poděbrady jsou Horečáků! Kdo kam může na procházku?

Omezit vstup na dětská hřiště během zpřísněných opatření od 1. března doporučila vláda. Rozhodnutí ale nechala na samosprávách. Například v Přerově tamní radnice všechna hřiště ve městě uzavřela - tam kde je to možné je zamknula, na ostatních místech označila páskami a zákazy vstupu.

Strukov, 2. března 2021
Od cedule k ceduli čtyři minuty. Kvůli nařízení jsou jako v kleci