Školáci mohou během července a srpna poznávat Olomoucko, Moravu, nebo dokonce vyrazit k moři. Uničovský Dům dětí a mládeže nabízí volná místa na výtvarném a tanečním příměstském táboře. „Cena za pět dní se pohybuje od 500 do 650 korun a zahrnuje celodenní program, oběd a nápoje. Rodiče, kteří pobírají sociální dávky, mohou děti přihlásit na sportovně-turistický tábor v Libině. Týdenní pobyt přijde jen na čtyři sta korun,“ uvedla Jitka Šmídová z uničovského DDM.

Litovelský Dům dětí a mládeže má několik volných míst na táboře ve Vidnavě na Jesenicku, ve Velkých Losinách a v příměstském táboře. „Přihlášky přijímáme i na zájezd do Řecka, kam vyrazíme poslední srpnový týden. Pobyt na ostrově Korfu stojí sedm a půl tisíce korun,“ sdělila ředitelka Jana Čekelová. Školáci ze Šternberka si mohou užívat prázdnin na koních, na výletech nebo při sportu. Všechny zmíněné aktivity totiž nabízejí příměstské tábory místního DDM, cena za pět dní je 700 korun.

Olomoucký Dům dětí a mládeže láká studenty od 15 let na Letní fotografickou dílnu. „Poslední volná místa jsou také na turistickém táboře po Olomoucku, výtvarném táboře v Travné u Javorníků nebo na příměstské denní výlety zaměřené na poznávání historie Olomouce,“ řekl mluvčí Radek Ježowicz.