Díky projektu Medvídek a Záchranář se skupina dětí od šesti do devíti let z Hluboček seznámila nejen s tím, jak správně volat na tísňovou linku.

„Ve vzdělávacím centru si děti prakticky vyzkoušely, jak pomoci medvídkovi po úrazu, v situaci kdy medvídek nereaguje, nedýchá a je zřejmě v bezvědomí. Krok po kroku za asistence operátora tísňové linky se nejmenší dozvěděli, jak mohou pomoci zachránit život," shrnul část aktivit dětí mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Po vysvětlování a vzdělávání mohli žáci poznat, jak záchranka vlastně pracuje. Skupina začala tam, kde každý výjezd – u telefonních operátorů. Poté se děti vydaly do Aksamitovy ulice v Olomouci, odkud záchranka vyjíždí pomáhat.

Zdroj: Youtube

„Záchranáři dětem ukázali vybavení sanitního vozidla, nejrůznější přístroje, ale především odpovídali na zajímavé dotazy zvídavých dětí," okomentoval Zdeněk Hošák.

Vrcholný zážitek na hlubočské žáky teprve čekal. Dostali totiž možnost na vlastní oči vidět, odkud startují vrtulníky záchranné služby. V Neředíně si dokonce do stroje sedli a na okamžik se stali piloty nebo členy posádky záchranářů.

„Je vidět, že nám vyrůstá nová generace záchranářů, kteří se nebudou bát ani záchranky, ani poskytnout první pomoc," ocenil Petr Hubáček, ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Projekt Medvídek a Záchranář tak za sebou má svou úspěšnou premiéru. Postupně nechá záchranka nahlédnout do své práce další v Olomouckém kraji.