V Olomouci na Nových Sadech Morava vystoupala ve středu dopoledne na 313 cm, prvního stupně povodňové aktivity by zde dosáhla při výšce hladiny 360 cm.

Podle hydrologické předpovědi by se již hladina Moravy v Olomouci nyní znatelněji zvedat neměla, během čtvrtka má opět klesat.

V úterý večer vystoupala na první stupeň Bečva v Přerově, od středečního rána ale již její hladina poměrně rychle klesá.

Na střední Moravě na povodňovou "jedničku" dosáhla v úterý také říčka Olešnice v Kokorách. I zde ale již má vody ubývat.

Úbývat má také během středy oblačnost v Olomouckém kraji, větší srážky se tedy v nejbližších hodinách nečekají.

Čtvrtek by měl být zpočátku slunečný, na horách může během dne sněžit.

"Od severu čekáme až zataženo a ojediněle, odpoledne a večer místy, zejména v horských oblastech sněžení nebo sněhové přeháňky. V polohách pod 400 m i déšť se sněhem," předpověděl Zbyněk Návrat z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. 

V noci na čtvrtek mohou teploměry spadnout až k minus 7 stupňům, přes den vystoupají na 0 až plus 3.

V pátek bude v Olomouckém kraji zpočátku zataženo, místy se objeví sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, v polohách pod 400 m srážky smíšené.

"Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C," uvedl meteorolog.