Po prostějovské Zlaté Bráně a olomoucké Galerii Moritz tak na Hané obleče nový kabát další obchodní dům socialistického střihu v centru města.

Nyní v okolí přerovského Prioru bádají archeologové, ti mimo jiné narazili už na pozůstatky osídlení z mladší doby hradištní i základy původních gruntů ze 16. a 17. století.

Plánovaná rekonstrukce obchodního domu Prior v Přerově by měla začít už na podzim.

„Předpokládáme, že získáme v průběhu září stavební povolení a na podzim zahájíme práce mimo objekt. Obchodní dům bude v provozu do konce roku, a poté se začne rekonstruovat," sdělil v létě výkonný ředitel firmy Radovan Pilich.

Společnost Prior hodlá do rekonstrukce investovat 400 milionů korun a na místě zastaralého objektu vznikne moderní obchodní galerie.

Živější fasáda

Zásadní změnou je, že se zastaví parkoviště u Prioru a Čechovu ulici se Šířavou propojí pasáž. Příjezd bude zajištěn zastřešeným tubusem, auto bude možné odstavit na střeše objektu. 

Obchody, ale i kavárny a restaurace budou přístupné jak z vnitřního atria, tak i zvenku.

Fasáda nově zrekonstruovaného přerovského Prioru by měla upoutat. Narozdíl od Olomouce a Prostějova se stavba nenachází v památkově chráněné části města, takže je větší prostor pro fantazii.

„Půjde o kombinaci betonu a prosklených ploch, doplněných o lehké kovové prvky," nastínila Daniela Týfová z týmu architektů Atelier 8000. 

 Nová obchodní galerie v Přerově zatím nemá svůj název.