Trasa kopírující silnici II tř. právě prochází kolaudačním řízením, cyklisté ji však už plně využívají.

„Cyklostezka navazuje na část z Brníčka a vede celou naší obcí. Náš úsek je 2200 metrů dlouhý, užívat jej mohou cyklisté i chodci,“ řekl Petr Přichystal, starosta Újezdu.

Poznamenal, že hlavním cílem celého projektu je zajištění bezpečného spojení občanů do Uničova, jako centra dojíždění do zaměstnání, škol a službami.

Ilustrační foto
Východní tangenta má nečekaný zádrhel: vodu pro Olmu

Účelem výstavby je také propojení s již existujícími cyklostezkami a cyklotrasami.

„Tím, že cyklostezka vede centrem obce, se vyřešily i chodníky v této části obce, včetně přechodu pro chodce. V obci je velký provoz, zvlášť teď, když je uzavřená silnice z Uničova do Strukova. Vše je odkloněné na naši stranu a je problém přes cestu přejít,“ upozornil.

Mezi Uničovem - Novou Dědinou a Šumvaldem budují novou cyklostezku
Cyklostezka Uničov - Šumvald bude kompletní, staví poslední kousek
Vzpěračky v novém kalendáři ukázaly svou krásu.
Vzpěračky se opět svlékly pro kalendář plný ženské krásy. Podívejte se

Zbytek se chystá

Nově vybudovaná cyklostezka je součástí celkového projektu cyklostezky Uničov – Šternberk.

„Je v plánu celou trasu propojit z Uničova, přes Újezd do Mladějovic, Babic a Šternberka. V současné době je hotová cyklostezka Babice – Šternberk a náš úsek po Brníčko, zbytek se chystá. Zrovna minulý týden proběhla koordinační schůzka za účasti zástupců ze Šternberka, Mladějovic a Babic,“ pokračoval újezdský starosta a doplnil, že pokud všechno půjde dobře, v roce 2019 by obec mohla žádat o dotace.

„Celkový rozpočet na náš již hotový úsek činil 14 milionů korun. Dotace činila až 90 procent z uznatelných nákladů. Obec získala dotaci z evropských peněz a také Olomouckého kraje,“ dodal. 

Ilustrační foto
Velký přehled nových cyklostezek v Olomouckém kraji