„V současnosti je náměstí zavřeno ze všech stran, protože z jedné strany v ulici Biskupství se bude opravovat most přes potůček Baběnec, z druhé strany se zase dělá generální oprava mostu přes říčku Šumici a ze třetí strany od Olbramic se bude od zítřka asfaltovat krajská komunikace. Jediná příjezdová cesta je tak přes místní komunikaci Vodní a Zábranní,“ informovala starostka Náměště na Hané Marta Husičková.

„Rekonstrukce už bylo potřeba a začíná to být pěkné. Jen je to zdlouhavé,“ uvedla místní obyvatelka, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Podle starostky však práce velmi pokročily a na začátku měsíce se lidem otevřely ulice Sokolská i Nádražní.

„Náměšť se tak postupně rozvíjí do krásy, což mě těší. Jediný zásadní problém jsou peníze na chodníky, které v současné době nemáme, ale věříme, že se nám je příští rok podaří z nějakého dotačního titulu získat,“ vysvětlila.

Poslední cestou, která by se měla dočkat nového kabátu je ulice Fučíkova. Podle plánu by pak vše mělo být dokončeno v listopadu letošního roku. „Tím by měly být krajské komunikace definitivně hotové,“ podotkla starostka.

„V současné době chystáme podání žádosti na náměstí, je zpracovaná projektová dokumentace, řeší se stavební povolení. Věříme, že snad v Regionálním operačním programu uspějeme. Pak nám ještě zbývají kilometry a kilometry místních komunikací,“ dodala Marta Husičková.