Pravá odpočívka u Skrbeně byla jako jedna z posledních na dálniční síti v Česku bez vybavení. Nově dostane potřebný mobiliář. Sociální zázemí bude podle ŘSD řešeno takzvanou korporátní toaletou. Jde o novinku, která je zatím v provozu na D55. Jedná se o prefabrikovanou stavbu automatických toalet, kde je kromě wc i sprcha, která bude za poplatek.

Rekonstrukce parkoviště si vyžádala zábor nových pozemků u dálnice, dojde zde ke změně dispozice. Investice bude zahrnovat kompletní nové povrchy. Stání pro nákladní auta budou z cementobetonu, ostatní komunikace asfaltové. Nově plocha poskytne 20 stání pro nákladní auta, 29 pro osobní vozidla, čtyři místa budou mít k dispozici autobusy a se třemi počítá projekt pro karavany.

Do ulice 28. října se s blížícím se létem vracejí populární větrníčky, 16. června 2022
Do centra Olomouce se vrátily pestrobarevné větrníčky

Staré parkoviště nebylo napojeno na inženýrské sítě, takže pro zásobování vodou bude vyhloubena nová studna a při rekonstrukci bude přivedena elektřina, aby mohlo být parkoviště osvětleno pomocí moderních LED svítidel. Odpočívka bude mít i kamerový dohled a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní automobily.

Od dálnice bude parkoviště odděleno dva metry vysokým gabionovým plotem v délce téměř 170 metrů. „Bude jednak clonit odpočívku od negativních jevů na dálnici, a pak také bude bezpečnostní překážkou proti vstupu osob na dálnici,“ uvádí ŘSD v infoletáku k rekonstruované odpočívce.

Na D35 je podle odborníků dlouhodobě velký převis poptávky po stáních pro nákladní automobily. Mezi Mohelnicí a Olomoucí proti chce ŘSD postavit velkokapacitní parkoviště. Nová odpočívka by mohla vyrůst u Moravičan, kde samosprávy odmítly na svých katastrech toto odpočinkové místo pro řidiče. Existuje i druhá varianta u Litovle. Záměr, v obou verzích, prochází posuzováním dopadů na životní prostředí.