Moderní a bezpečnější odpočívadlo otevřelo ŘSD již koncem minulého roku.

„Je doplněno o mobiliář dle nových standardů ŘSD, plochy pro stání a odpočinek odděluje od dálnice D35 gabionový plot dlouhý 170 metrů,“ představoval novinku regionální mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Vizualizace budoucí dálnice D35 ze Starého Města do Mohelnice.
D35 z Mohelnice na Hradec je o kus blíž, má územko

Parkoviště naproti motorestu Křepelka vzniklo spolu s dálnicí v osmdesátých letech a již bylo ostudou dálniční sítě v Česku. Představovalo jen rozbitou plochu bez jakéhokoli zázemí.

Po zásadní proměně, která si vyžádala 45,4 milionu korun, nabízí odpočívadlo 20 míst pro nákladní auta a 29 pro osobáky. Zajišťuje také stání pro autobusy i karavany.

Zahájení stavba posledního úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. 20. prosince 2022
VIDEO: Vymodlená stavba D1 u Přerova slavnostně začala

Parkoviště je osvětleno pomocí moderních LED svítidel, počítá se s kamerovým dohledem a systémem pro sledování obsazenosti stání pro nákladní automobily.

Moderní toalety později

Na ploše zatím nestojí takzvaná sanitární zóna s automatickými toaletami za zhruba 3,5 milionu korun. Na původním parkovišti toalety i posezení chyběly, což řidiči také roky kritizovali.

Zakázku na zajištění potřebného hygienického vybavení vypsalo ŘSD již potřetí. „Nadále hledáme dodavatele tzv. korporátních toalet, zatím poslouží mobilní WC,“ dodal mluvčí ŘSD.