V Radeckého sále muzea seděla padesátka diváků, kteří sledovali, jak se straničtí lídři v minutových intervalech vypořádávají s dotazy.

ČSSD reprezentoval Antonín Staněk, ODS Martin Major, TOP 09 Aleš Jakubec, KSČM Miroslav Marek, ANO 2011 Milan Feranec a KDU-ČSL Ladislav Šnevajs.

Debatu zahájil šéfredaktor Deníku na střední a východní Moravě Martin Nevyjel.

„Předpokládáme, že mezi námi sedí budoucí primátor města. Debatu děláme také proto, že Česká televize Olomouc nezařadila do svých předvolebních debat. Strany jsme vybrali podle umístění v nedávném průzkumu společnosti SANEP," řekl Martin Nevyjel.

Otázky se týkaly některých témat, která se v poslední době v krajském městě diskutovala.

Zaměřeny byly na problematiku bezdomovectví, omezení dopravy v pěších zónách, provozu heren a peněz z hazardu, budoucnosti zimního stadionu a financování Moravského divadla a Moravské filharmonie.

Poslední dotaz mířil na odhad počtu míst v pětačtyřice­tičlenném zastupitelstvu. Pokud by se to něj dostalo pouze těchto šest stran, musela by se křesla přidat. Kandidáti dohromady tipovali přes padesát mandátů.

Ačkoli politici odpovídali popořadě, občas si neodpustili zareagovat na některého z kolegů nebo ve svém výstupu připomenout minulá volební období, kdy město například odkoupilo zimní stadion, nebo komentovat celostátní politiku, což platilo třeba pro sociální záležitosti nebo evropské dotace.

Postoje jednotlivých kandidátů budou od zítřka vycházet v Olomouckém deníku.