„Konkrétně se práce plánují v úseku 288,7 až 292,8 km, součástí vytyčené trasy jsou i některá místa dřívějšího poškození betonových desek vozovky,“ upřesnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal.

Firma provede obnovu celé konstrukce vozovky.

„Vznikne bezúdržbový středový pás, dojde na výměnu závěrů mostů, položí se nové povrchy a součástí zakázky je i revize odvodnění dálnice,“ popisoval mluvčí.

Odpočívka Nemilany na D35, duben 2022
Odpočívku na obchvatu Olomouce vylepší, dostane i hřiště

Rekonstrukce potrvá do letošního června a přijde na 188,4 milionu korun bez DPH. Výběrové řízení na zhotovitele vyhrála společnost Metrostav Infrastructure.

Provoz mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou povede během opravy obousměrně bez stanovení objízdných tras.

„Veškerá doprava zůstane na dálnici D35 v upraveném režimu pruhů 2+1, přičemž směrování dvou pruhů se bude v průběhu stavby měnit,“ upozornil Mazal.

Demolice mostu na D46 v Prostějově (ve směru na Olomouc). 9. dubna 2022
VIDEO: Estakádu na D46 v Prostějově koušou bagry, podívejte se

Mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem byla vloni D35 uzavřena v obou směrech čtyři dny, než se podařilo dálnici opravit. Odborníci tehdy zkontrolovali i okolí závady v daném úseku, kde jsou uloženy více než 20 let staré betonové desky. Ve vzdálenosti 1 800 metrů objevili další rizikové místo, kde mohl hrozit podobný problém.

Řidiči museli jezdit po vedlejší silnici přes Daskabát, kde se tvořily dlouhé kolony.

Problém před čtyřmi lety nastal u těchto starých betonových desek i na D5. Podobné tendence měl předloni jeden betonový úsek na D1.