„Bohužel atraktivní sportovní podnik znovu významně omezí dopravu v Olomouci. Konkrétně ve čtvrtek to bude v lokalitě olomouckého přednádraží od 16 do 20 hodin, kde se pojede úvodní prolog, a v neděli pak po celý den v oblasti Horního a Dolního náměstí a v přilehlých ulicích, kde bude probíhat na městském okruhu závěrečná etapa,“ shrnul Ivan Rašťák, mluvčí olomoucké radnice.

Start závodu je připravený ve čtvrtek na 17 hodin před sídlem Krajského úřadu v Olomouci. Motoristé se proto nedostanou ulicemi, které jsou v bezprostřední blízkosti výškové budovy Regionálního centra Olomouc.

Zákaz vjezdu bude platit na třídě Kosmonautů od křižovatky s ulicí Hálkova, která bude stejně tak uzavřená až po křižovatku s Fibichovou. Dále bude neprůjezdná část ulice Jeremenkova, zmíněná Fibichova a také část průtahu městem.

Ulici Tovární uzavřou zákazové značky před sjezdem k přednádraží a dále u exitu na ulici Babíčkovu, která bude taktéž neprůjezdná až po kruhovou křižovatku s ulicí Wittgensteinova.

Od 16 do 20 hodin se cestující některých linek MHD projedou po upravených objízdných trasách.

Podle informací Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) budou po objížďkách jezdit linky s čísly 12, 13, 14, 15, 19, 23, 25 a 26 s tím, že na trase jednotlivých spojů nebudou autobusy obsluhovat některé zastávky.

Czech Cycling Tour 2010 - I. etapa, 8.7. Olomouc - prolog /3,7 km/, start 17:00
1. etapa - prolog - Olomouc

Czech Cycling Tour - uzavírky v Olomouci


Páteční start u orloje

„V pátek bude následovat rovinatý díl z Olomouce do Prostějova odstartovaný ve 13 hodin přímo před olomouckým orlojem,“ sdělil Patrik Pátek, mediální zástupce Czech cycling tour.

„Jelikož cyklisté pojedou po své trase za plného provozu, může dojít na nezbytně nutnou dobu k pozastavení autobusové a tramvajové dopravy za asistence Policie ČR, popřípadě organizátorů závodu,“ nastínila Magdaléna Kopřivová, mluvčí DPMO.

V sobotu se peloton bude pohybovat na Uničovsku a Šumpersku. A v neděli se vrátí zpět do Olomouce, kde bude celý den uzavřené Dolní i Horní náměstí a ulice Kateřinská, Aksamitova, Opletalova a Zámečnická. Nad celým závodem bude dohlížet Policie ČR i městští strážníci.

„Policejní hlídky budou řídit dopravní provoz na všech problematických místech a křižovatkách v celém kraji. Policie nasadí pro úspěšné plnění bezpečnostních opatření cyklistického závodu nejnovější techniku včetně motocyklů Yamaha,“ sdělil Michal Pižurin, policejní mluvčí s tím, že strážci zákona apelují na řidiče, aby dbali na silnicích zvýšené opatrnosti a řídili se pokyny policistů.

Czech Cycling Tour 2010 - II. etapa, 9.7. Olomouc - Prostějov /144 km/, start 13:00
2. etapa - Olomouc-Prostějov - 3 okruhy - 144km

Czech Cycling Tour 2010 - 3. etapa, 10.7. Šumperk - Uničov /193,5 km/, start 11.00
3. etapa - Šumperk-Uničov - 3 okruhy, 193,5 km

Czech Cycling Tour 2010 - 4. etapa, 11.7. Olomouc - Olomouc /145 km/, start 11.00
4. etapa - Olomouc-Olomouc - 4 okruhy, 145km