Hotovo má být příští rok v listopadu.

„Kácely se dřeviny a začíná se kopat. Do zimy budou zakládat mosty, hlavní práce nastanou na jaře,“ uvedl Jiří Petřek, koordinátor projektů v cyklodopravě Mikroregionu Šternbersko.

Jedním z míst, kde cyklisté nejčastěji přenášejí kola přes rychlíkovou trať, se nachází u mostku přes Trusovický potok u Černovíra. Právě tudy povede podchod.
Hazard na trati u Olomouce má skončit. Postaví podchody pro cyklisty i plot

Stezka pro chodce a cyklisty mezi Černovírem a Březcemi povede souběžně s železničním koridorem, a to po jeho západní straně. Trusovický potok, Grygavu a Sitku překlenou nové lávky.

Práce v těchto dnech probíhají například u křížení Trusovického potoka s tratí. Před železničním mostem je už na jednom břehu Trusovky vidět podkladní beton pro budoucí lávku.

Investorem páteřní cyklostezky za 88 milionů korun, na kterou čekají zejména ve Štěpánově a částečně pomůže i Chomoutovu, je Mikroregion Šternbersko.

Ilustrační foto
Uničov je Top město pro cyklisty v celé ČR. Olomouc skončila třináctá

Zakázku získala firma Strabag. Podle smlouvy by ji měla dokončit do 15 měsíců, tedy nejpozději v listopadu příštího roku - staveniště převzala v září.

Do té doby bude jasno, zda mikroregion uspěje se žádostí o dotaci u Státního fondu dopravní infrastruktury také na dva podjezdy pod tratí v místech železničních mostů, přes Trusovický potok a Grygavu. Stavba již má povolení.

Vybudování podjezdů s provozem pro cyklisty a pěší umožní bezpečné propojení nové cyklostezky Černovír – Štěpánov s frekventovanou cyklostezkou Hvězdná.