„Naši kluci normálně pracují, v minulých týdnech jsme budovali vysoký násyp v lokalitě Bahňák, nyní se nejvíc dělá na opěrných gabionových stěnách kvůli zpevnění a zachycení svahů. Stěny vzniknou u cyklostezky hned tři,“ sdělil stavbyvedoucí Michal Macháček ze společnosti SPH stavby s.r.o. z Bystřice nad Pernštejnem.

Podle něj stavbu trošku brzdí dílčí projekční záležitosti.

„Ale to bývá prakticky při každé realizaci stavební zakázky. I tady se naráží na věci, kdy se plán někdy místy rozchází se skutečným stavem. Vše zatím řešíme za pochodu bez větších problémů,“ vysvětlil stavbyvedoucí Macháček.

Areál bývalého motelu Čubernice u plumlovské přehrady se má proměnit v rekreační městečko plné kanadských luxusních chat.
Ruiny u plumlovské přehrady nahradí luxusní chaty. Takto mají vypadat

Hotovo v listopadu

A co dál? Do čeho se dělníci pustí v nejbližší době?

„Čeká na nás teď zajímavý úkol. Musíme stabilizovat tzv. zemní pláň. Pod tím si běžný člověk může představit podloží pod vlastní cyklostezkou. Aby v tomto případě bylo dostatečně pevné, je nutné jej pokrýt cementovou směsí a následně vyfrézovat a vyválcovat. Až pak může přijít na řadu štěrková vrstva,“ popsal Macháček.

Až do začátku července by firma měla pracovat prakticky pouze v úseku od Valáška směrem k Plumlovu.

„Na část stezky, která povede od hotelu Plumlov k letnímu kinu bychom se měli vrhnout v létě, tedy respektive až v místě budou hotové přeložky inženýrských sítí,“ doplnil Macháček.

Cyklostezka, jejíž výstavba by měla přijít na něco málo přes 28 milionů korun s DPH, má být přesně 1937 metrů dlouhá a v koruně tři metry široká.

Po celé své délce bude mít také několik točen a výhyben, aby ji mohly využívat i stroje Povodí Moravy. Hotová by měla být v listopadu.

Vizualizace budovy Waldorfské školy v Olomouci
V Hejčíně se chystá stavba komplexu Waldorfské školy. Takto má vypadat

ZVLÁŠTNOST CYKLOSTEZKY? DVA ZBRUSU NOVÉ MOSTY
Budoucí uživatelé cyklostezky se mohou těšit i na dvě nová přemostění. Desetimetrová lávka vznikne kousek od pláže u Lázničků ve směru na Plumlov a překonávat bude odvodňovací kanál. Daleko větší stavba v podobě sedmdesát metrů dlouhého a zhruba tři a půl metru vysokého mostu se ale chystá při ústí Hloučely do přehrady. Nový most zde budou usazovat v létě a na pomoc stavbařům přijede i obří jeřáb.