„Oprava zajistí zlepšení technického stavu cyklostezky a zvýšení bezpečnosti. Budou opraveny poškozené úseky po celé trase a dojde k jejímu rozšíření,“ informuje Mikroregion Šternbersko.

U napojení podjezdu pod železničním koridorem v Černovíře bude podle projektu snížena niveleta, upravena bude lávka mezi Hlušovicemi a Bohuňovicemi, opraveny budou i další dřevěné lávky a některé poškozené prvky, na vybraných místech bude osazeno solární veřejné osvětlení.

Stavba adventních stánků v centru Olomouce, 4. listopadu 2022
Vánoční trhy v Olomouci nabídnou Basikovou, výhled i Krampusáky. Tady je PROGRAM

Původně uvažované zahájení obnovy nejhorších úseků podél rybníků ve Štarnově však bylo podle mikroregionu nutné přesunout na rok 2023, zejména z důvodů nutného kácení stromů v období vegetačního klidu.

Stavební úpravy se týkají, byť někde jen částečně, celé cyklostezky z Olomouce do Šternberka, včetně odbočky do Bělkovic-Lašťan.

Pracuje se po úsecích, které jsou dočasně uzavřeny – do 30. listopadu je v Bohuňovicích uzavřený úsek od čistírny odpadních vod po lávku přes Trusovický potok u podjezdu pod železniční tratí.

Za obcí Luběnice se už rýsuje nová cyklostezka do Lutína, 10. října 2022
Nová cyklostezka se už rýsuje u Lutína, další se tam chystají

Jednotlivé dokončené úseky budou postupně zpřístupněny uživatelům, bez ohledu na pokračování oprav dalších úseků.

„Objízdné trasy umožní průjezd cyklistům, ale nejsou vhodné pro vyznavače in-line bruslí či kolečkových lyží,“ upozornil Mikroregion Šternbersko, který opravu Hvězdné zajišťuje ve spolupráci s městy Olomouc a Šternberk a obcemi Hlušovice, Bohuňovice, Bělkovice-Lašťany a Štarnov.

Aquacentrum Šternberk, 6. října 2022
Aquacentrum ve Šternberku brzy otevře. Podívejte se dovnitř

Opravy frekventované spojnice přijdou na více než 30 milionů korun, z toho dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury činí téměř 27 milionů korun, Olomoucký kraj poskytl téměř 4,5 milionu. Hotovo by mělo být v červnu 2023.