Nová cyklostezka vedoucí podél páteřní železnice bude v provozu na podzim. Současně dojde k vybudování podjezdů pod tratí a propojení nového úseku s frekventovanou cyklostezkou Hvězdná.

Těšíkovská kyselka je připravena na novou sezonu. S novým posezením, 29. března 2024
Těšíkovská kyselka letos s novým zázemím. Tipy na místa, kde je minerálka zdarma

Cyklostezka mezi Olomoucí a Štěpánovem překonává na své trase vodní toky a přes Trusovický potok a Grygavu povede po nových mostcích. První už je na místě - konstrukci lávky přes Trusovku usadili stavbaři počátkem března. U Grygavy se už na obou březích betonuje. Dále na Březce pojedou cyklisté po stávající asfaltce. Naplno běží na trase i další stavební práce.

Podél železničního koridoru mezi Olomoucí a Štěpánovem staví Mikroregion Šternbersko novou cyklostezku, 26. února 2024
U Olomouce roste nová cyklostezka. Podjezdy ukončí hazard na rychlíkové trati

Investorem stavby za 88 milionů korun, na kterou čekají zejména ve Štěpánově a částečně pomůže i Chomoutovu, je Mikroregion Šternbersko.

Současně s výstavbou nové cyklostezky dojde k propojení tohoto úseku s frekventovanou cyklostezkou Hvězdná. Cyklisté i pěší nově bezpečně překonají železniční koridor, kde nyní prakticky denně riskují přecházením přes kolejiště, díky dvěma novým podjezdům. Ty vybuduje firma v místech stávajících železničních mostů.

Obě stavby by měly být dokončeny letos na podzim.

Nádrž ve Štarnově, kterou chce obec odbahnit a rozšířit. Počítá se s úpravou břehů, postupným vstupem do vody s pláží a molem. Únor 2024
Nový Koupák na Olomoucku. Jezírko s pláží i molem vznikne ze zpustlé nádrže

PODÍVEJTE SE: Těšíkovská kyselka má nové zázemí

Zdroj: Tauberová Daniela