Zhruba třistametrový úsek na okraji Černovírského lesa mezi dětským hřištěm a přemostěním přes trať uzavřela oprava. Podle magistrátu je naplánovaná od 25. září do 20. října.

Část cyklostezky z Černovíra na Hlušovice zavřela oprava u mostu přes traťČást cyklostezky z Černovíra na Hlušovice zavřela oprava u mostu přes traťZdroj: MmOl

Objížďka oploceného úseku není možná. Cyklisté i pěší se uzavírce vyhýbají polňačkou z Černovíra podél Trusovického potoka a na cyklostezku na Hlušovice se napojí riskantním přechodem přes koleje.

Parkoviště u nákupního centra Globus a Olomouc City, 25. září 2023
Uzavírka průtahu odřízla Globus i City. Musí se oklikou, parkoviště poloprázdné

Ti, kteří nechtějí hazardovat přenášením kola přes dvojkolejnou rychlíkovou trať, se mohou dostat z Olomouce na cyklostezku Hvězdná na Šternberk po asfaltce lesem od Chválkovic kolem parní vodárny. 

Frekventovanou cyklostezku mezi Olomoucí a Šternberkem zavřela v Černovíře oprava přemostění přes trať - příjezd od Hlušovic a Chválkovic, 26. 9. 2023Frekventovanou cyklostezku mezi Olomoucí a Šternberkem zavřela v Černovíře oprava přemostění přes trať - příjezd od Hlušovic a Chválkovic, 26. 9. 2023Zdroj: Deník/Michal Kovář