„Původní znalecký posudek stanovil hodnotu pozemků na třicet korun za metr čtvereční,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Jenže úředníci magistrátu nenašli společnou řeč s majiteli, protože ti požadovali víc než třicetinásobek nabízené částky.

„Zastupitelstvo města dne 14. května 2007 rozhodlo, že nejvyšší akceptovatelná částka, kterou jsme ochotni vynaložit na zakoupení jednoho metru, je 300 korun,“ řekl Major.

Ani tato cena se většině vlastníků nezdála. Některým z majitelů by totiž stavba cyklostezky rozdělila pozemek, čímž by se výrazně snížila jeho hodnota, a proto dál požadovali 1000 korun za metr.

„Ať od smlouvy klidně odstoupí, já to za jinou cenu neprodám. Když to chtějí, tak ať zaplatí,“ řekla před časem majitelka Eva Svačinková.

Radnice se rozhodla od záměru ustoupit, než aby pozemky přeplácela. „Vypovíme zhruba dvacet smluv, víc než polovina případů jsou kauzy, kdy vlastníci žádali více než tisíc korun. Jde i o precedens do budoucna. Nechceme otevřít Pandořinu skříňku a vykupovat pozemky za šílené částky,“ sdělil Major.

Cyklisté se tak své trasy na koupaliště nedočkají.

Ivo Opletal

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika