Už brzy budou mít olomoucké děti na několika hřištích možnost vyzkoušet úplně nové prvky a atrakce.

Na úpravy venkovních herních ploch a sportovišť v olomouckých městských čtvrtích Neředín, Černovír a Nová Ulice letos z městského rozpočtu půjdou téměř dva miliony korun.

Město Olomouc vybuduje v letošním roce dvě úplně nová hřiště. Další dvě sportoviště opraví a doplní novými hracími prvky.

Fitness u Malého prince

Nové sportovní zázemí pro mládež nad 15 let vznikne v Neředíně. Park Malého Noe bude mít tři venkovní fitness prvky a workout hřiště. Město do něj bude investovat přibližně 520 tisíc korun.

Počítá se také s výstavbou hřiště pro děti od tří do 12 let v lokalitě U tenisových kurtů v olomoucké městské části Černovír. Přijít má na 550 tisíc korun.

Malí návštěvníci tam budou moci využívat dřevěné herní prvky v podobě cvrčka a pavouka. Doplní je řetězová houpačka, moderní dopadové plochy a informační tabule.

Za 450 tisíc korun bude opravena venkovní hrací plocha v Kmochově ulici.

Staré hrací prvky budou zbourány, nově je nahradí lanový kolotoč, nerezová skluzavka ve tvaru chobotnice, lanové průlezky, houpačka a pružinové houpadlo.

Obnovou projde rovněž sportoviště v ulici V Hlinkách. Do něj město v letošním roce investuje 340 tisíc korun.

Hřiště bude mít změněnou dispozici, novou sportovní plochu a koš pro basketbal. Doplní jej prolézací sestava se sítěmi a balančními prvky.

Kde se chystají další úpravy?

O opravu dětských hřišť město neustále žádají další komise městských částí, správci hřišť i sami občané.

„Při plánování investic zohledňujeme jejich podněty. Pro letošní rok počítáme s přípravou projektové dokumentace na další čtyři lokality. V roce 2020 projde kompletní rekonstrukcí hřiště v Polívkově ulici v olomoucké městské části Nová Ulice a také hřiště v Mišákově ulici na Povelu,“ sdělil náměstek primátora Pavel Hekela.

Obnoven bude také Park Malého Prince v Neředíně, kde přibude ve venkovní fitness nebo streetwourkout.

V plánu je rovněž oprava posilovacího hřiště ve Svatoplukově ulici v městské části Řepčín.

Za posledních deset let město Olomouc obnovilo 51 dětských hřišť a sportovišť. V současné době spravuje 64 herních, 23 smíšených a 14 sportovních hřišť určených pro veřejnost.

Všechny herní prvky procházejí jednou ročně velkou technickou kontrolou, drobná údržby probíhá v průběhu celého roku.