V kampani odhadované na několik set tisíc korun chce sociální demokracie ušetřit a zbylé peníze darovat podle rozhodnutí veřejnosti na její potřeby.

Jestliže ČSSD na podzim uspěje, může se primátorem stát vysokoškolský učitel Antonín Staněk.

Pokud se dostane do vedení města, skončí podle svých slov jako proděkan pro studijní záležitosti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého i jako vedoucí katedry společenských věd.

„Určitým způsobem bych se nicméně rád podílel na práci katedry, protože máme přednášku z veřejné správy. Pro studenty by to mohlo být přínosem a pro mě je setkávání s nimi velice cenné," řekl současný předseda klubu sociálnědemokra­tických zastupitelů.

Rezignoval by také na místo viceprezidenta Českého svazu házené a místopředsednictví ve Vysokoškolském odborovém svazu.

Kumulaci politických funkcí strana vyloučila i u ostatních nominovaných.

Na dalších místech kandidátky následují v první pětce ředitel archivu univerzity Pavel Urbášek, ředitel technických služeb města Miroslav Petřík, tajemník regionální rady přerozdělující evropské peníze Jaromír Czmero a předseda Iniciativy pro podporu vypálených obcí Filip Žáček.

Tangenta a objekty po armádě

V kampani ČSSD zamýšlí inzerovat u olomouckých firem a v dopravním podniku.

„Peníze, které ušetříme za billboardy, chceme věnovat na veřejně prospěšný účel. Občané budou moci nominovat různé projekty, pět nejzajímavějších námětů pak dáme na webové stránky a lidé vyberou projekt, který v závěru kampaně oceníme," sdělil Antonín Staněk.

Na webu www.volbaproolomouc.cz je také možné navrhovat, čím by se měla Česká strana sociálně demokratická v Olomouci zabývat.

V programu se chce ČSSD, jejichž sedmnáct zastupitelů je dnes spolu s KSČM v opozici, zaměřit na nové depo dopravního podniku, využití areálů po armádě nebo přípravu východní tangenty.

Případnou koalici nechtěl kandidát na primátora komentovat. Nebrání se však možné spolupráci se všemi, s nimiž najde strana programovou blízkost.