Další ročník lesní benefice pořádá nezisková organizace Crosspoint společně s Lesy města Olomouce a městem Olomouc. Nový kus lesa se bude sázet nedaleko Grygova už v sobotu 15. dubna.

„Přijďte si užít sobotu jinak. Pokud se zapojíte, pomůžete nejen s výsadbou sazenic mladých stromků na lesních pozemcích poblíž Grygova, ale zároveň podpoříte pacienty, kteří se potýkají s těžkou nemocí,“ pozval za organizátory primátor Miroslav Žbánek.

Díky dobrovolníkům, kteří se do dobročinné iniciativy zapojí, zamíří pět korun za každý vysazený strom přímo na konto neziskové organizace Crosspoint. Peníze, jako výtěžek z lesní benefice, jí tímto způsobem věnují Lesy města Olomouce a město Olomouc.

Kdo se chce lesní benefice zúčastnit, může se už nyní zaregistrovat na www.stromytobe.cz , kde jsou také uvedeny podrobné informace.

Vizualizace zahrady u hospice na Sv. Kopečku
Na Sv. Kopečku vznikne nová zahrada, s terasou i kavárnou. Takto má vypadat

Crosspoint Olomouc je nezisková organizace, která podporuje rodiny dětí trpící cystickou fibrózou a jinými chronickými nemocemi. Je partnerem Fakultní nemocnice Olomouc a pracuje pod záštitou primátora.

„Cílem lesní benefiční akce je poukázat na toto vážné onemocnění a zároveň přispět na podporu nemocných finanční částkou. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí. Jakékoli podpory si velmi vážíme,“ uvedla ředitelka Ester Rážová.

Z příspěvků dárců byly pro dětskou kliniku olomoucké Fakultní nemocnice nakoupeny speciální přístroje usnadňující léčbu a také podpořeny ozdravné tábory pro děti, které se potýkají s cystickou fibrózou. Za deset let existence už Crosspoint pomohl potřebným více než osmi miliony korun.

První lesní benefice se uskutečnila v říjnu roku 2019. Díky dobrovolníkům, kteří se do ní zapojili, se podařilo na městských lesních pozemcích v Březové u Litovle vysadit více než 10 tisíc mladých stromů.