Z paměti jim hned tak asi nevymizí třeba čtvrteční vystoupení charismatické portugalské zpěvačky Marizi, která se v moravskoslezské metropoli představila už potřetí, nebo famózního Skota Toma Walkera, či dalšího skvělého interpreta z britských ostrovů Rang ´n Bone Mana.

Hudební maraton pokračoval také v pátek. A rovněž se dá říct, že to byla opravdová paráda: Australan John Butler je lyrik, začínal s kytarou na ulici, a dovede proniknout k neduhům lidské duše. Velmi příjemné a diskrétní…

Energii našeho hektického světa dokumentovalo pozdě večer elektropopové trio Years & Years. A po nich následoval „velký fičák“ v podání jedné Egyptaňky obklopené Francouzi v obrovském hudebním deliriu. Tedy na pódiu řádila partička zvaná Shaka Ponk.

A co nabídne sobotní finále? Miláčka nejen Ostravanů, francouzského andílka Zaz, legendární britskou kapelu The Cure, ale také úžasnou Rosalíu ze Španělska. Samozřejmě i další bohatý program na mnoha scénách včetně závěrečného diskusního fóra Meltingpot s osobnostmi celého světa.